Křesťan dnes

Přední americký baptista vyzval Trumpa, aby okamžitě odstoupil

Jedna z předních osobností největší americké protestantské denominace vyzvala prezidenta Trumpa, aby kvůli nepokojům na americkém Kapitolu, které zapříčinily smrt pěti lidí, okamžitě odstoupil.

 

Russell Moore, předseda Komise pro etiku a náboženskou svobodu – která funguje v rámci Jižních baptistů a reaguje na společenské a politické záležitosti, požádal Trumpa, aby pro blaho země odešel, a tím pomohl nastartovat proces usmíření.

 Moore, který byl vůči současnému prezidentovi kritický po celou dobu jeho úřadování, uvedl, že protesty v budově kongresu byly „morální ohavností“. „Každý člověk, který zaútočil na náš Kapitol, a každý, kdo podněcoval tento protest, by měl být okamžitě a v plném rozsahu brát na zodpovědnost,“ tweetoval.

V dalším tweetu Moore uvedl, že Trump má „morální odpovědnost“ „vyzvat tyto davy k zastavení této nebezpečné a protiústavní anarchie“. „Prosím, udělejte to,“ dodal. Moore také trval na tom, že pasáž z Římanům 13 – o pokynech věřícím, aby se podřídili vládě – se v této situaci nedá aplikovat.

Papeže šokoval vpád do Kapitolu v zemi s tak dlouhou demokracií

Papež František ve svém prvním veřejném komentáři ke středečním událostem ve Washingtonu řekl, že byl útokem příznivců Donalda Trumpa na Kapitol šokován. Vyjádřil velké překvapení, že se taková událost mohla stát v zemi s tak dlouhou demokratickou historií. Papež to uvedl v rozhovoru s italskou televizí TgCom24. Celé interview, v němž se hlava katolické církve vyjadřuje k různým tématům, televize odvysílá v neděli.

„Byl jsem velmi překvapen, protože lidé tam jsou tak disciplinovaní v demokracii,“ řekl papež. Podle něj tyto nepokoje, které stály život pět lidí, dokládají, že „něco nefunguje“, když lidé „jdou proti společnosti, proti demokracii, proti společnému dobru“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. ledna 2021 Foto: Wikipedia – Russell Moore

Exit mobile version