Přední američtí evangelikálové se setkali s Donaldem Trumpem

Washington – Několik evangelikálních lídrů se minulý týden účastnilo neformálního setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě.

Mluvčí Bílého domu Judd Deere vydal prohlášení potvrzující, že se prezident v úterý ráno setkal s církevními představiteli. „Prezident Donald J. Trump se dnes ráno setkal s křesťanskými představiteli v Rooseveltově místnosti v Bílém domě. Modlili se za prezidenta a za národ,“ cituje mluvčího Christian Post.

Mezi účastníky setkání patřili Paula Whiteová, bývalá republikánská kongresmanka Michelle Bachmannová, psycholog Dr. James Dobson, pastoři Jentezen Franklin, Robert Jeffress nebo Greg Laurie.

Setkání proběhlo bez účasti zpravodajských médií, která by přinesla podrobnější informace. Někteří z účastníků však sdíleli své postřehy ze setkání na sociálních sítích.

„Měli jsme skvělý čas s představiteli křesťanství. Mluvili jsme a modlili se s prezidentem Trumpem v Rooseveltově místnosti,“ napsal na Twitteru Franklin. „Jsem vděčný, že jsme dostali příležitost diskutovat o důležitých politických otázkách. Prezident nás také požádal, abychom na něj položili ruce a modlili se,“ dodal evangelikální pastor a autor několika křesťanských titulů.

Johnnie Mooreová, aktivistka za lidská práva, která slouží jako poradkyně v Trumpově administrativě, uvedla, že měli „úžasné ráno“ se „sebevědomým a temperamentním“ prezidentem.

„Skvělá diskuse o tématech jako jsou reforma soudnictví, ochrana náboženské svobody, omezení potratů, boj proti drogám a obchodování s lidmi nebo konec ISIS,“ napsala Mooreová.

Jeffress řekl CBN News, že hlavním účelem setkání bylo, aby Trump informoval představitele církve o pokračujícím pokroku administrativy – zejména v oblastech důležitých pro evangelikály.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 4. října 2019  Foto: Twitter.com

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář