Přední izraelští rabíni se modlili za Trumpovo uzdravení

Jeruzalém – Přední izraelští rabíni se dnes u jeruzalémské Zdi nářků modlili, aby se americký prezident Donald Trump zotavil z nákazy koronavirem. Informovala o tom agentura Reuters. Trump, který v kontroverzním kroku uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele a přesunul tam z Tel Avivu americkou ambasádu, se těší podpoře mnoha Izraelců. Ti nyní slaví sedmidenní svátek sukot, zatímco v Izraeli platí druhá celoplošná uzávěra kvůli druhé vlně koronaviru.

„Kéž ten, kdo požehnal našim předkům Abrahámovi, Izákovi a Jákobovi, Mojžíšovi, Áronovi, Davidovi a Šalomounovi, pošle uzdravení Donaldu Johnovi, synovi Freda,“ pronesl rabín Šmuel Rabinovič, který spravuje Zeď nářků, nejposvátnější modlitební místo judaismu. Rabinovič následně za účasti dalších dvou rabínu a amerického velvyslance v Izraeli Davida Friedmana požehnal Trumpovi tradiční modlitbou za uzdravení nemocných.

Akce se uskutečnila v rámci ceremoniálu, při němž rabíni žehnají veřejnosti u Zdi nářků. Vzhledem k masivnímu nárůstu případů koronaviru byla ale účast značně omezena. Friedman na twitteru napsal, že „většinou se účastní tisíce, letos jen 20“. „Budu se modlit za boží milosrdenství a uzdravení všech po celém světě, kteří jsou postiženi covidem-19,“ uvedl.

Donald Trump je již čtvrtý den v nemocnici s covidem-19. Přepraven tam byl zhruba 24 hodin poté, co svět informoval, že se s chotí Melanií oba nakazili koronavirem. Lékaři o víkendu uvedli, že se prezidentův stav zlepšuje a možná bude propuštěn z nemocnice již dnes a dokončí léčbu v Bílém domě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 5. října 2020 Foto: Wikimedia Commons -rabín Lau

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář