Předseda ČBK Jan Graubner: Nechte se z ohledu na ostatní očkovat

Portál cirkev.cz přináší prohlášení olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, ke zhoršující se situaci pandemie covid-19 v naší zemi. 

Počty nakažených covidem-19 rychle stoupají. Není to výzva ke strachu či panice, ale k větší důvěře v Boží ochranu a pomoc, na kterou ovšem můžeme spoléhat jen tehdy, pokud se snažíme vidět Božíma očima a plnit Boží přání. Snad je nová vlna pandemie výzvou k vážnému zamyšlení a lepšímu nasměrování našich životů. Snad je to pozvání k větší ohleduplnosti k druhým. 
 
Vím, že téma očkování rozděluje společnosti a nechci přispět k ještě většímu rozkolu. Očkování není samospasitelné, ale jak je vidět z menšího procenta nemocných ve skupině očkovaných, je to nástroj, který pomáhá. Prosím ty, kteří mohou být očkovaní a zatím nejsou, aby se z ohledu na ostatní obyvatele nechali očkovat. Ty, kteří se nechali vystrašit, že se očkováním dopouští nějakého hříchu, ujišťuji, že to mohou udělat s čistým svědomím. Ty, kteří hájí svou svobodu stát na svém názoru, prosím, aby z lásky k druhým dobrovolně obětovali část své svobody pro společné dobro. 
 
Děkuji všem, kteří se snaží o ohleduplnost k druhým nejen vlastním očkováním, ale i dodržováním hygienických předpisů na veřejnosti i v kostele. Není třeba být úzkostliví, ale ukáznění. Mezi tradiční skutky lásky v době adventní zařaďme i vlastní ukázněnost a ohleduplnost k druhým. 
 
Všem přeji kousek radosti z dobrých skutků a z blízkosti Boha, kterou nabízí dobře prožitý Advent i svátky Narození Páně.
 
+Jan Graubner, předseda ČBK

Autor: cirkev.cz Datum: 18. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – Jan Graubner

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,,,

2 Komentáře

  1. Tento pohled očkovaných je docela pokřivený protože se vůbec nechovají tak aby někoho chránili a to se jim vymstí i s úrokem…tak jako faraonovi v Egyptě.

    Odpověď
  2. Drahý a milovaný Otče, naše Církev vždy byla a je NEOMYLNÁ VE VĚCECH VÍRY. U toho bych zůstala. Jinak krev dětí, na kterých se ,,vakcíny“ testovaly, bude křičet do Nebe a svědčit proti nám… Stejně jako maličcí, kteří zemřeli jen kvůli tomu, že jejich těhotné maminky (nebo někdo z jejich okolí!) byly ,,zodpovědné“, ,,ohleduplné“, nebo dělaly ,,akty lásky“. Prosím mějme citlivější svědomí!!!

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář