Předseda Evropského parlamentu: chceme papežovi říci, že Unie se upevňuje a mění

Vatikán. Do Říma se v pátek sjeli nejvyšší představitelé Evropské unie a premiéři vlád členských zemí, aby si připomenuli 60. výročí podpisu Římských smluv, které položily základy sjednocené Evropy. V předvečer výročních oslav zamířili do Vatikánu.

Podle předsedy Evropského parlamentu vedou první kroky do stínu Svatopetrské kupole kvůli pozici papeže Františka, který je nejen nejvyšším představitelem církve, ale i významnou postavou společenského života – řekl Vatikánskému rozhlasu Antonio Tajani.

„Chceme, aby se Svatý otec dozvěděl, že evropské instituce usilují o posílení jednoty Unie, ale také o její proměnu, aby se stala bližší obyvatelům. Mnoho je potřeba učinit a slova pronesená papežem při jeho vystoupení před evropskými poslanci ve Štrasburku (25. listopadu 2014) jsou důležitou lekcí a příspěvkem. Jsou to rady, kterým chceme naslouchat, protože takováto Evropa je zásadní z hlediska obrany svobody, obrany demokracie, obrany míru, ale musí být také stále bližší občanům.

Musí se rovněž umět postavit ke třem velkým krizím, totiž ekonomické spojené s nezaměstnaností mladých lidí – pamatujme, že bez práce není důstojnost, a v tom jsem zajedno s papežem Františkem, dále problém boje proti terorismu, který nadále zasahuje evropská města, a konečně problém migrace. A my jsme přesvědčeni, že pokud se problém neřeší u jeho kořenů, totiž pokud nebudeme řešit problém Afriky, bude těžké nalézt řešení“ – řekl Vatikánskému rozhlasu předseda Evropského parlamentu, Antonio Tajani.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas
Foto: Flickr

 

1 Komentář

  1. Je tak trochu paradox, jak se dva rozdílné světy účelově využívají. Korunu tomu všemu ještě nasazuje velké písmeno ve slově Svatý, čímž by snad měla být zdůrazněna skutečně realizovaná oddělenost od tohoto světa. Nechápu …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář