Předseda hispánské křesťanské komunity žádá politiky, aby „odpolitizovali“ imigraci po smrtící střelbě v El Paso

El Paso – Předseda hispánské křesťanské komunity naléhal na americké politiky, aby přijali „přístup založený na faktech“ k imigraci poté, co bylo při střelbě jen několik kilometrů od americko-mexické hranice zabito 20 lidí.

Úřady podle Christian Today zkoumají, zda střelec, který v El Paso útočil, byl stejný člověk, který nahrál anonymní „manifest“ na necenzurovanou webovou stránku 8chan.

Tento dokument byl údajně nahrán několik minut před začátkem útoku v obchodě Walmart a byl zaměřený na hispánskou komunitu.

Podle agentury Reuters mexický prezident Manuel Lopez Obrador uvedl, že mezi mrtvými jsou tři Mexičané.

Americký prezident Donald Trump odsoudil střelbu na Twitteru: „Dnešní střelba v El Paso v Texasu nebyla jen tragická, byl to akt zbabělosti. Společně s každým člověkem v této zemi odsuzuji tento akt nenávisti na nevinných lidech.“

Dodal: „Melania a já posíláme naše upřímné myšlenky a modlitby úžasným lidem v Texasu.“

V návaznosti na střelbu vyzval Samuel Rodriguez, předseda Národní hispánské křesťanské konference, lidi víry, aby se zavázali milovat „ostatní lidi“.

„Komunita tisíců lidí a tisíce sborů NHCLC hluboce truchlí nad hrůzou, která se dnes stala v El Paso, hrůza zaměřená na milovanou hispánskou komunitu našeho národa,“ řekl.

„Vyzýváme naše politiky, demokraty a republikány, aby jednou provždy depolitizovali přistěhovalectví v této zemi a místo toho, přijali přístup založený na faktech o všech politických otázkách, které nás rozdělují.“

„Ještě důležitější je, že vyzýváme lidi upřímné víry v každém koutě naší země, aby milovali ty druhé, a začali se modlit se vší silou, ať Bůh uzdraví naši rozdělenou zemi.“

V souvislosti se střelbou je v policejní vazbě 21letý podezřelý muž. Policie uvedla, že podezřelý byl obyvatelem města Allen, které je vzdálené od El Paso asi 650 mil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum:6. srpna 2019  Foto: screenshot – Rev Samuel Rodrigez

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář