Předseda uskupení GAFCON označil pokyny anglikánské církve ohledně transgenderu za falešné učení

Lagos – Předseda konzervativního anglikánského uskupení GAFCON kritizuje anglikánskou církev kvůli pokynům ohledně služby osobám procházejícími změnou pohlaví.

V poselství u příležitosti Zjevení Páně arcibiskup Nicholas Okoh, nigerijský primas, zdůraznil kontrast mezi „Boží moudrostí“ a „moudrostí představovanou sekulárními ideologiemi“. Uvedl, že volání po dialogu pouze maskuje pokračující šíření „falešného učení“.

Pokyny vydané sněmem biskupů vymezují jeden z církevních rituálů jako příležitost k uznání genderové změny věřícího. „Akt, který má znamenat obnovení závazku Kristu a nový život, který skrze Něj dostáváme, je místo toho využíván k oslavě identity, která je v rozporu s Bohem danou identitou muže a ženy (potvrzenou samotným Ježíšem v Matouši 19:4) a je stále kontroverzní i v sekulární společnosti,“ vysvětlil Okoh.

Anglikánská církev podle něj „odmítá autoritu Bible“, stejně jako americké episkopální církve a další revizionistické proudy. „I když jsme Bohu vděční za bohatou historii reprezentovanou canterburským biskupským stolcem, nemůžeme se vyhnout smutné pravdě, že trvání na plném spojení s Canterbury nyní může být ohrožením apoštolské víry. Modlíme se za pokání a aby Bůh dodal kuráž a odvahu těm, kteří zůstávají věrnými,“ uvedl.

GAFCON tvrdí, že se anglikánská církev stala příliš teologicky liberální na to, aby fungovala jako jednotící síla světového anglikanismu, a chce poskytnout alternativní rámec pro ty, které popisuje jako anglikány věrné Bibli.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Kristýna Gillíková Zdroj: Christian Today  Foto: Gafcon

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář