Představitelé církve adventistů vyvrací nepravdivé zprávy o postavení církve v Rusku

Předseda Evro-Asijské divize církve adventistů M. F. Kaminský a vedoucí oddělení komunikace a náboženské svobody O. Y. Goncharov vydali oficiální prohlášení, kterým se snaží vyvrátit nepravdivé zprávy o postavení církve v Ruské federaci. Cílem je vyvrátit obavy, které kolují v neoficiálních zdrojích na internetu, že Církev adventistů sedmého dne má být v tomto státu zakázána.

Oficiální prohlášení Evro-Asijské divize ohledně nepravdivých zpráv o postavení Církve adventistů sedmého dne v Ruské federaci

Na základě informací zveřejněných na internetu o plánech zákazu činnosti Církve adventistů sedmého dne v Rusku sdělujeme, že tyto informace z neoficiálních zdrojů neodpovídají skutečnosti.

 

Církev adventistů sedmého dne v Ruské federaci je církví zaměřenou na společnost, která v této oblasti působí a slouží už více než 130 roků. Je společenstvím věřících lidí, kteří dodržují zákony a svým životem a službou usilují o to, aby pozitivně ovlivňovali společnost.

Během posledních let vedla církev v duchu vzájemného respektu konstruktivní dialog se státními představiteli, který umožňuje otevírat nové možnosti k využití zdrojů církve adventistů k naplňování potřeb společnosti. Program „Zdraví rodiny – zdraví národa“, který je zaměřený na prevenci onemocnění způsobených životním stylem, se uskutečňuje díky veřejnému grantu, který byl udělen na základě nařízení prezidenta Ruské federace. To svědčí o tom, že státní orgány si vysoce cení toho, čím církev adventistů přispívá k životu veřejnosti.

S ohledem na tyto skutečnosti znovu vážně prohlašujeme, že neexistuje žádný důvod k domněnce, že existuje nějaký oprávněný důvod pro omezení nebo zákaz činnosti Církve adventistů sedmého dne v Ruské federaci.

M. F. Kaminský (předseda Evro-Asijské divize Generální konference Církve adventistů sedmého dne)
O. Y. Goncharov (vedoucí oddělení komunikace a náboženské svobody Evro-Asijské divize a člen Poradního výboru pro spolupráci s církvemi prezidenta Ruské federace)

 

[adrotate banner=“20″]

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář