Představitele církve odsoudili násilnosti na Kapitolu

Církevní představitelé se sjednotili v odsouzení výtržností demonstrantů, kteří zaútočili na budovu amerického Kapitolu ve snaze zablokovat potvrzení volebního vítězství Joea Bidena.

„Scény ve Washingtonu nás mohou mnoho naučit. Prozatím se modleme za USA, dosud největšího obránce demokracie na světě, který čelí tomuto obrovskému šoku. Kéž Bůh žehná Americe pokojem a usmířením,“ napsal představitel anglikánské církve Justin Welby.  

Kalifornský pastor Rick Warren zas citoval Boží slovo.„Bůh říká: „Když se panovník zajímá o spravedlnost, národ bude silný, ale když se bude zabývat pouze penězi, zničí svou zemi.“ Přísloví 29, 4.“

„Tento útok davu na náš Kapitol a naši Ústavu je nemorální, nespravedlivý, nebezpečný a neomluvitelný. To, co se stalo s naší zemí, je tragické a dalo se tomu zabránit,“ americký konzervativní křesťan Russell Moore.  

Násilnosti ve Washingtonu odsoudil také představitel latinskoamerických evangelikálů Samuel Rodriquez. „Rozdělený dům nikdy neobstojí. Neexistuje nic jako spravedlivá vzpoura. Skončete s tím!“

Kriticky reagoval také představitel největší protestanské denominace v USA. „Pokojné předání moci je součástí naši republiky od počátku. Vyjadřujeme tím podřízenost  Bohem ustanoveným vůdcům, ať už jsme je volili, nebo ne. Potřebujeme Tě, Pane,“ napsal na sociální síti J. D. Greear, předseda Jižních baptistů.

Katoličtí představitelé po celé zemi odsoudili násilí a vyzvali k pokoji. „Připojuji se k lidem dobré vůle a odsuzuji dnešní násilí na Kapitolu Spojených států. Modlím se za členy Kongresu a zaměstnance Kapitolu a za policii a všechny, kdo pracují na obnovení pořádku a veřejné bezpečnosti,“ uvedl ve svém prohlášení arcibiskup José Gomez z Los Angeles, prezident Konference amerických katolických biskupů.

Dále poznamenal: „Pokojný přechod moci je jedním z charakteristických znaků tohoto velkého národa. V této znepokojivé chvíli se musíme znovu zavázat k hodnotám a zásadám naší demokracie a sjednotit se jako jeden národ před Bohem.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. ledna 2021 Foto:

https://premierchristian.news/en/news/article/storming-of-the-senate-church-leaders-condemn-actions-of-trump-mob?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=12076491_daily%20news%2007%20January%202021&dm_i=16DQ,76UA3,C3NX6,T4O95,1

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Karel Konečný

    Vnímám to, že Trump, a tak i jeho příznivci jsou založeni především emocionálně a logické myšlení je velmi upozaděno. To je charakteristické i pro oblast religionistiky, která z emocí vychází a emoce velmi rozvíjí.

    Odpověď
  2. Konečný Fr.

    Já zase odsuzuji představitele církví za to, že se nestaví proti novému bolševismu v USA i EU a tolerují ho.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář