Představitelé Ekumenické rady církví v Pchjongjangu

Severní Korea – Mezinárodní ekumenická delegace složená s reprezentantů Ekumenické rady církví a Světového společenství reformovaných církví navštívila ve dnech 3. až 7. května Pchjongjang na pozvání Korejské křesťanské federace.

Necelý týden po historickém setkání prezidentů obou Korejí v Panmunjomu a podpisu deklarace o míru, prosperitě a sjednocení Korejského poloostrova, navštívila jednu z bašt náboženského pronásledování delegace vedená představiteli největších ekumenických institucí, Olavem Fyksenem Tveitem a Chrisem Fergusonem.

„Vzdáváme díky Bohu za to, že smíme společně  s Korejskou křesťanskou federací a Korejskou lidovou republikou oslavovat politické závazky Panmunjomské deklarace. Závazky, které představují naději a dlouhodobé ekumenické aspirace pro mír na Korejském poloostrově,“ stojí v deklaraci představitelů Ekumenické rady církví a Světového společenství reformovaných církví.

WCRC WCC Conference

Zveřejnil(a) World Communion of Reformed Churches (WCRC) dne 7. květen 2018

Ekumenická delegace zdůrazňuje význam „spojeného úsilí za snížení vojenského napětí a posílení výměny a spolupráce mezi oběma Koreami, dosažení mírové dohody, která by nahradila smlouvu o příměří z roku 1953 a slavnostně potvrdila, že na Korejském poloostrově již nebude války“. Představitelé protestanstských církví mluví o „naprostém jaderném odzbrojení“, jako o cíli, k němuž by se mělo dospět realizací dohody o „zákazu jaderných zbraní“.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas Foto: Facebook.com

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář