Představitelku synagogy v americkém Detroitu našla policie ubodanou

Detroit – Představitelku synagogy v americkém Detroitu Samanthu Wollovou našla v sobotu policie ubodanou před jejím domovem. Informuje o tom dnes agentura AP. Motiv činu zatím není známý, tedy ani to, jestli její smrt nemůže souviset s konfliktem mezi Izraelem a radikály z palestinského hnutí Hamás.

„Na místě činu policisté zpozorovali krvavou stopu, která je dovedla až k bydlišti oběti, kde k činu pravděpodobně došlo,“ uvedl Dan Donakowski z detroitské policie ke smrti 40leté ženy, která byla poradkyní demokratických politiků.

SOUVISEJÍCÍProtestující pálili vlajky před synagogou ve Španělsku a skandovali „Smrt Izraeli“

„Je pochopitelné, že tento zločin zanechává mnoho nezodpovězených otázek,“ sdělil agentuře Reuters šéf zdejší policie James White, který vyzval veřejnost, aby byla trpělivá a nedělala předčasné závěry.

„Jsme šokováni a zarmouceni zprávou o nečekaném úmrtí Samanthy Wollové, předsedkyně naší správní rady,“ uvedla pak v prohlášení synagoga.

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nedávno upozornil na nárůst počtu výhrůžek jak vůči židům, tak muslimům související s boji na Blízkém východě. Podle všeho kvůli jejich islámské víře ubodal minulý týden 71letý Američan nedaleko Chicaga šestiletého chlapce a vážně zranil jeho 32letou matku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. října 2023 Foto:

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Pokud měli kdy křesťani příležitost zastat se Izraele a vyjádřit mu podporu, pak toto je jednou z těch možností. Je to mnohem víc, než si dát do modlitebny modrobílou vlajku, troubit na šófary a hrát si na duchovní boj. Přes to se mi zdá, že se do toho nikdo nehrne.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář