Předvolební zápas se stupňuje. Arcibiskup zaútočil na Bezáka i Mikloška

Bratislava – Arcibiskup Orosch, který nahradil v čele trnavské arcidiecéze odvolaného Roberta Bezáka, kritizoval ve svém nedělním kázání svého předchůdce za podporu liberální kandidátky i Františka Mikloška.

Ve své mši vysílané i v katolické televizi TV Lux na adresu Róberta Bezáka řekl: „Postavit se v televizi a propagovat kandidátku na prezidentku za ultraliberální stranu je těžkým hříchem,“ informuje deník Postoj.sk.

Bezák se však v rozhovoru pro Deník N vícekrát vymezil vůči názorům Zuzany Čaputové na otázky registrovaných partnerství či adopcí dětí homosexuálními páry. Čaputová se podle něj stane prezidentkou, pokud se k těmto tématům přestane vyjadřovat. „Už známe její názory jako Zuzany Čaputové, nyní chceme vidět, jaká bude prezidentka,“ zdůraznil Róbert Bezák.

K nezávislému kandidátovi a dlouholetému poslanci NR SR trnavský arcibiskup uvedl: „Teď jsem sledoval jednu diskusi, křesťana katolíka, jehož už znám 45 let, a on řekne, že když cítí vztah lásky dva muži, jeden k druhému, mají se rádi a spolu založí společenství, to není hřích. Jak to může říct křesťanský katolický politik, který prošel disentem a všem možným? A za své osobní selhání považuje to, že neví přesně, kolik stojí v supermarketu vajíčka, v tom má pochybnosti a pak, že je trošku líný, protože byl nejmladším ze sourozenců v rodině, tak mu mnohé věci prominuli. To jsou jeho vyznání a já bych k tomu dodal, na více hříchů se už nepamatuji. Ačkoli předtím evidentně zaváděl, postavil se proti nauce katolické církve, katolické morálky,“cituje Orosche Postoj.sk.

V reakci na toto obvinění Vladimír Palko na svém Facebooku napsal: „Ze slov pana arcibiskupa by věřící mohli usuzovat, že F. Mikloško souhlasí se zavedením registrovaných partnerství osob stejného pohlaví. Dlouholetý postoj F. Mikloška k této problematice je však přesně opačný. Jako politik v této věci vždy vycházel a vychází z Katechismu katolické církve a dokumentů Kongregace pro nauku víry z let 1992 a 2003.“

Palko dále připomněl, že jako poslanec parlamentu byl Mikloško v roce 2009 „spolunavrhovatelem návrhu ústavního zákona, který nejen znemožňoval přijetí zákona o manželství osob stejného pohlaví, ale i registrovaného partnerství takových osob.“

„I v této volební kampani se vyjádřil, že zákon o registrovaných partnerstvích by nepodepsal. Zároveň se řídí ustanovením Katechismu katolické církve, že homosexuální osoby třeba přijímat s úctou, soucitem a jemnocitem,“ dodal Palko ve svém statusu na sociální síti.

 

-mn-  Foto: screenshot Tv Lux

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář