Překvapivý závěr modlitby v americkém kongresu způsobil pobavení a kritiku

Americký politik a pastor způsobil rozruch po ukončení veřejné modlitby frází „Amen and a-woman“. V angličtině je (A) men tvarem množného čísla pro slovo muž. 

Demokratický zástupce za stát Missouri Emanuel Cleaver přednesl v neděli v první den 117.  zasedání  kongresu úvodní modlitbu. V rámci své modlitby přednesl poznámku, kterou mnozí interpretovali jako formu genderově vyváženého jazyka.

 

„Věčný Bože, klaníme se před tvým trůnem milosti, v době když zanecháváme za sebou politicky a sociálně turbulentní rok 2020,“ modlil se Cleave.  Když dospěl k závěru své modlitby, Cleaver, který je také vysvěceným metodistickým pastorem, řekl: „Amen a žena“.

Mnozí v reakci poznamenali, že v případě slova amen se jedná o tvar hebrejského slova, který nemá nic společného s pohlavím a ani s angličtinou.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. ledna 2021 Foto:

https://premierchristian.news/en/news/article/politician-causes-confusion-after-finishing-prayer-with-amen-and-a-woman?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=12052389_daily%20news%2004%20January%202021&dm_i=16DQ,76BOL,C3NX6,T29U0,1

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Je to vrchol hanebnosti !!! V písmu je psáno : Jan 14:6 – Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.”

    Tento falešný kněz ale k bohu promlouvá přes „Brahmu“.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář