Prezident Biden po střelbě na základní škole vyzval občany k modlitbám za oběti tragédie 

Prezident Joe Biden citoval Bibli a požádal o modlitby za rodiny, které přišly o své blízké při střelbě na základní škole Robb v texaském Uvalde, kde bylo v úterý zabito 19 dětí a dva učitelé. 

Na tiskové konferenci v úterý večer Biden hovořil o střelbě ve škole a o tragédii rodičů, kteří přišli o dítě. Ze střelby na školách obvinil také zbrojní lobby a výrobce zbraní. 

SOUVISEJÍCÍPapež se po střelbě na texaské škole cítí zdrcen, vyzval k větší kontrole zbraní

„Ztratit dítě je jako nechat si vyrvat kus duše,“ řekl podle Christian Post Biden, který sám přišel o dvě děti, jedno při autonehodě v roce 1972 a druhé v roce 2015 po prohraném zápasu s rakovinou.

„V hrudi máte prázdnotu, cítíte, že vás to vtáhne a už se z toho nikdy nedostanete. Je to tak tíživé. A už nikdy to není jako dřív.“

Biden citoval Žalm 34,18: „Hospodin je nablízku zkroušeným srdcem a zachraňuje zdrcené v duchu,“ a požádal lidi, aby se modlili za rodiny obětí.

Prezident poté v reakci na masovou střelbu vyzval ke zpřísnění zákonů o zbraních a zeptal se: „Kdy proboha zastavíme zbrojní lobby?“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Je mi z toho špatně a jsem unavený. Musíme jednat. A neříkejte mi, že nemůžeme mít na tento masakr vliv,“ pokračoval a zmínil své úsilí o přijetí „rozumných zákonů o zbraních“ během svého působení v Kongresu.

„Nemůžeme a nechceme zabránit každé tragédii, ale víme, že fungují a mají pozitivní dopad. Když jsme přijali zákaz útočných zbraní, útoků zbraněmi ubylo. Když zákon pozbyl platnosti, počet masových útoků se ztrojnásobil.“

„K čemu proboha potřebujete útočnou zbraň, kromě toho, abyste někoho zabili?“

Christian Post píše, že v úterý odpoledne vstoupil osmnáctiletý student střední školy v Uvalde do základní školy Robb a zahájil palbu, přičemž zabil 19 dětí a dva učitele, než byl zastřelen.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. května 2022 Foto: Wikimedia Commons – Joe Biden

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář