Křesťan dnes

Prezident Jižních baptistů je zklamán krokem sboru Saddleback, který vysvětil tři ženy

Na svátek matek vysvětil jeden z nejvlivnějších sborů patřících k Jižním baptistům (SBC) tři ženy do role pastora. Pro největší evangelikální denominaci v zemi se to stal velký problém, protože církev neumožňuje ženám být v této pozici.

Jak píše portál Relevent, někteří tento krok přivítali, ale našli se i tací, kteří nešetřili kritikou na adresu kalifornského sboru Saddleback, který v začátkem 80. let založil na „zelené louce“ pastor Rick Warren spolu s manželkou Kate a nyní ho navštěvuje více než 20 tisíc věřících.

SouvisejícíWarrenův sbor Saddleback ustanovil do pozice pastora tři ženy

Současný prezident SBC J. D. Greear na svém vlastním blogu napsal, že není vůbec nadšen postupem kalifornské kongregace. „I když jsem dlouho respektoval dopad a odhodlání služby sboru Saddleback na šíření evangelia mezi národy, nesouhlasím s jejich rozhodnutím učinit tento krok a dokonce bych řekl, že mě to zklamalo,“ napsal Greear.

Greear dále uvedl: „Neexistuje nic jako zdravá církev, ve které muži duchovně prospívají a ženy ne.“ Greear poznamenal, že „potřebujeme zbožné ženy, aby využily dary, které jim Bůh dal“.  

I když to nenapsal napřímo, Greear naznačil, že církve potřebuje službu žen, ale ta se netýká kazatelské role. „Potřebujeme, aby tyto ženy ve své domácnosti promlouvaly odvahu do života jejich rodin. Potřebujeme je ve službě, aby se modlily a obětovaly se. Potřebujeme je ve společnosti, kde budou šířit moudrost, odvahu a víru. A kéž zůstaneme věrní a stojíme na základech Božího slova – ať už jde o roli pastora nebo o jakýkoli jiný problém,“ konstatoval představitel amerických baptistů.

Portál Relevant dále k posledním událostem vysvětlil, že tato otázka byla po celá léta zdrojem velkého napětí v denominaci, která vedla k několika odštěpením od Jižních baptistů. Kandidát na prezidenta Jižních baptistů Al Mohler na svém blogu varoval denominaci před liberálními proudy a apeloval na dodržování baptistického vyznání víry, které svěcení žen neumožňuje.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. května 2021 Foto: screenshot YouTube – J. D. Greear

Exit mobile version