Prezident Jižních baptistů varoval před křesťanským nacionalismem. Podle něj povede k perzekuci 

Prezident Jižních baptistů Bart Barber odsoudil myšlenku, že by církev měla vládnout, a varoval zastánce křesťanského nacionalismu, že prosazování takové agendy povede k pronásledování křesťanů.

„Je to v rozporu se čtyřmi staletími baptistické historie a se vším, co si myslím o náboženské svobodě. Jsem proti myšlence křesťanské nadvlády, proti církevní nadřazenosti nad fungováním vlády,“ zdůraznil Barber v rozsáhlém rozhovoru pro americkou televizi CBS.

SOUVISEJÍCÍNezdravý nacionalismus ohrožuje církev. Podle Browna se evangelikálové stali posedlí politikou 

„Jsem proti tomu, protože Ježíš řekl, že jeho království není z tohoto světa. Jsem proti tomu, protože pokaždé, když k tomu došlo, skončilo to pronásledováním lidí, jako jsem já. Nikdy se to nezastaví u pronásledování lidí, kteří nejsou křesťané,“ řekl. „Nakonec to skončí u pronásledování lidí, kteří jsou křesťané.“

Barberovy komentáře přicházejí podle Christian Post v návaznosti na prohlášení vysoce postavených křesťanů, jako je například republikánka Lauren Boebertová, která letos v létě trvala na tom, že církev by měla řídit vládu.

„Církev má vést správu státu. Státní správa nemá vést církev. Tak to naši otcové zakladatelé nezamýšleli,“ řekla podle Christian Post znovuzrozená kongresmanka, která je v prvním funkčním období, během červnového projevu v křesťanském centru Cornerstone.

Řekla, že je „unavená ze všech těch řečí kolem odluky církve od státu“, a poznamenala, že odluka církve od státu není v americké ústavě. Boebertová dodala, že je to pouze v dopise, který „nemá takový význam, jaký se mu přikládá“, čímž pravděpodobně narážela na dopis prezidenta Thomase Jeffersona z roku 1802, adresovaný baptistickému církevnímu sdružení v Danbury v Connecticutu. V dopise se uvádí, že v prvním dodatku ústavy je „zeď oddělující církev od státu“.

Barber, který byl v červnu zvolen do čela největší americké protestantské denominace, se věnuje také dalším kontroverzním otázkám, jako jsou potraty, sňatky osob stejného pohlaví, politika a případy sexuálního zneužívání v církvi.  

Barber, pevně stojící za svými biblickými hodnotami, dal moderátorovi televize CBS, který je homosexuál, jasně najevo, že praktikování homosexuality je stejně jako všechny ostatní hříchy neslučitelné s životem dobrého křesťana nebo baptisty.

Prezident Jižních baptistů dále poznamenal, že i když v roce 2020 volil bývalého prezidenta Donalda Trumpa, odsuzuje nepokoje na Kapitolu z 6. ledna 2021, které ohrozily životy zákonodárců ve Washingtonu.

Uvedl také, že se „důsledně“ modlí za prezidenta Joea Bidena. „Chci se řídit zásadami Ježíše Krista,“ řekl Barber. „A to nezahrnuje davové násilí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. října 2022 Foto: Baptis Press – Bart Barber

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář