Prezident Zeman se ve středu sejde s kardinálem Dukou

Praha – Prezident Miloš Zeman ve středu přijme kardinála Dominika Duku. Při setkání mu popřeje k nedávným 77. narozeninám. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Schůzka je naplánována na středeční dopoledne, uskuteční se na Pražském hradě.

Zeman se s Dukou setkají také dnes vpodvečer na bohoslužbě, která bude věnována 75. výročí konce druhé světové války. V uzavřené svatovítské katedrále ji bude sloužit právě Duka a Zeman přislíbil účast i se svou manželkou Ivanou. Bohoslužby se mohou v Česku zatím konat v počtu do 15 osob, vláda ale pro tento případ schválila výjimku, v katedrále tak bude moci být 60 lidí.

Program prezidenta i pražského arcibiskupa byl v posledních týdnech ovlivněn opatřeními proti šíření nového typu koronaviru. Zeman období epidemie dosud trávil výhradně v Lánech, kde k němu měl přístup jen omezený počet lidí. V poslední době tak přijal například premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo jednal se svým poradním týmem o situaci kolem onemocnění covid-19.

Koronavirus ovlivnil i Dukův pracovní program. Onemocnění bylo prokázáno u emeritního biskupa Karla Herbsta. Pracovníci arcibiskupství, kteří s ním byli v posledních dnech v kontaktu, a to včetně Duky, poté museli dodržovat karanténu.

Setkání prezidenta a kardinála se uskuteční nedlouho poté, co Duka skončil v čele českých a moravských biskupů. Na postu předsedy České biskupské konference ho na konci dubna nahradil arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 5. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – kardinál Duka

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář