Prezident Zeman vyznamená Mons. Piťhu státním vyznamenáním

Praha – Prezident Miloš Zeman vyznamená Mons. Petra Piťhu státním vyznamenáním. Zeman už dříve avizoval, že zvažuje Řád Tomáše Garrigua Masaryka katolickému knězi Petru Piťhovi: „Uvažuji o tom, že bych panu profesoru Piťhovi dal Řád T. G. Masaryka, protože medaili Za zásluhy už má,“ řekl letos v lednu prezident. Teď pro ČT24 potvrdil vyznamenání pro Piťhu mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle informací České televize by důvodem udělení vyznamenání byla odvaha, se kterou se Piťha ve svém svatováclavském kázání postavil proti přijetí Istanbulské úmluvy. Medaili za zásluhy exministru školství Piťhovi udělil Zemanův předchůdce ve funkci Václav Klaus v roce 2011.

Piťha se ve svém svatováclavském kázání důrazně postavil proti přijetí úmluvy. Podle něj by v Česku vedla k přijetí „dokonale zvrácených zákonů“ proti tradiční rodině. Věřícím mimo jiné řekl, že budou jejich rodiny za názor, že muž a žena nejsou totéž, roztrženy, vezmou jim děti, za jakýkoliv nesouhlas bude deportace do „pracovně výchovných táborů vyhlazovacího charakteru“, homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, děti si budou moci zvolit pohlaví a rodiče jim ani nebudou moci dát jméno. ČŽL na kněze podala trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy.

Proti kázání se postavil teolog Tomáš Halík. „Kázání Petra Piťhy je skutečně skandální a fakt, že bylo proneseno v katedrále a navíc v den velké církevní i státní slavnosti, znamená, že tento skandál, opravdu ‚veřejné pohoršení‘, nelze jen tiše přejít a ‚zamést pod koberec‘, jak se v církvi bohužel dlouho se skandály zacházelo,“ řekl serveru Lidovky.cz vysokoškolský pedagog a kněz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-, ČTK   Foto: screenshot YouTube – Mons. Piťha

Tags: ,,

3 Komentáře

  1. Karel Krejčí

    Ono kázání je svým obsahem nadčasové, ale svou podstatou není v rozporu s Písmem. Způsoby a cestičky, kterými Zlý ovládá tento svět, jsou čím dál rafinovanější. Pouze ten, kdo si je jist a zná svého Otce, vidí to, kam a k čemu svět směřuje. K takovýmto projevům bude třeba stále více osobní odvahy a statečnosti …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář