Prezidentka Čaputová telefonovala s papežem a pozvala ho na návštěvu Slovenska

Bratislava – Prezidentka SR Zuzana Čaputová ve středu 15. dubna telefonovala s papežem Františkem. Informovala o tom Prezidentská kancelář.

Čaputová má v červnu sjednanou osobní audienci u hlavy katolické církve. Vzhledem k pandemii koronaviru není jisté, zda se uskuteční. O obsahu rozhovoru informovala občany ve videu.

Prezidentka ocenila, že se mohla s papežem telefonicky spojit. Poděkovala mu za jeho povzbuzování v naději. Uvedla, že s ním „sdílí naději, že utrpení, které nyní všichni prožíváme, pomůže k vědomí, že jsme na jedné lodi a nejvíce potřebujeme vzájemnou pomoc a spolupráci,“ dodává Vatikánský rozhlas.

V telefonátu dále informovala papeže o aktuální situaci na Slovensku a o mimořádné disciplinovanosti občanů. V rozhovoru se dotkli i toho, že žijeme v globalizovaném světě, v němž se snadno šíří nemoci, ale zároveň se v něm šíří i naděje, pomoc, soucit a láska. „Nejvíce potřebujeme podle mého názoru globalizaci soucitu,“ uvedla ve videu prezidentka Čaputová.

Papež František prezidentku podle jejích slov informoval, jak tráví čas on, že je zdravý a že se snaží hovořit k věřícím prostřednictvím médií, „protože považuje za velmi důležité, aby nezmizelo poselství o naději“.

Ve videu prezidentka Zuzana Čaputová předává i osobní poselství od papeže všem lidem na Slovensku: „Svatý Otec srdečně všechny pozdravuje, vzkazuje, abychom neztráceli naději a utvrzovali se v odvaze, abychom neztráceli disciplínu, neboť jen spolu můžeme zvítězit. Zvláště na závěr vzkázal, že se máme starat o nejstarší, neboť oni jsou naší pamětí.“

Na závěr hlava státu pozvala papeže na návštěvu Slovenska. „Řekl mi, že velmi rád přijede, pokud to okolnosti dovolí,“ uvedla a popřála mu hodně zdraví a sil při naplňování jeho poslání.

Slovensko mělo ve čtvrtek 863 nakažených na Covid-19 a šest občanů chorobě podlehlo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 16. dubna 2020 Foto: Twitter.com

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář