Prezidentský kandidát Hannig by na hradě zaměstnal antisemitu Bartoše

PRAHA – Podle vlastních slov, která pronesl v rozhovoru pro DVTV, by současný kandidát na prezidenta České republiky Petr Hannig na hradě zaměstnal i předsedu extremistické Národní demokracie Adama B. Bartoše.

Jen den poté, ve čtvrtek 4. ledna, přitom Nejvyšší soud zamítl Bartošovo dovolání a potvrdil roční podmínku, kterou Bartoš spolu s Ladislavem Zemánkem obdržel za vyvěšení antisemitského textu u hrobu Anežky Hrůzové v Polné. Hannig svou podporu pro Bartoše, který sepisuje seznamy údajných českých Židů a popírá existenci plynových komor a šíří konspirační teorie, ospravedlnil svobodou slova. „Jsem pro absolutní svobodu slova tak, jak je uzákoněna v ústavě Spojených států,“ řekl. „Šikovně pracuje, umí elektronická média. Byla to jen jeho určitá etapa, která je už pryč,“ dodal na konto Bartoše.

Sám Hannig antisemitismus podle svých slov odsuzuje, pokud by se však stal prezidentem, místo v tiskové kanceláři by prý Bartošovi nabídl. Přirovnal jej totiž k disidentům z dob totality, kteří nemohli z politických důvodů, či za názor, sehnat práci. „Člověk, který někdy něco špatného udělal, nemůže za to nést odpovědnost celý život,“ sdělil Hannig.

Reklama

 

Hudebník Hannig však už dříve na otázku serveru Idnes, zda mu nevadí antisemitské názory jeho mluvčího Bartoše, odpověděl: „On nebyl mým muvčím. Pomáhal mi s Facebookem a podobně, protože to neumím. Ale není antisemita.“ Díky seznamu českých Židů, který Bartoš vytváří, se s ním Hannig údajně i seznámil. „Měl mě na tom seznamu – tak jsem mu vyčinil a od té doby už nic takového neudělal,“ uvedl Hannig. A Bartošovu účast na antisemitské akci u hrobu Anežky Hrůzové v Polné vysvětlil: „Do té Polné měl původně jet někdo jiný, ale vycouval z toho a Adam Benjamin Bartoš tam byl jako předseda strany.“

„Tiskový mluvčí Petra Hanniga opravdu nejsem, ale v pátek jdu do debaty Idnes jako potencionální ředitel tiskového odboru prezidentské kanceláře. Už se těším na návštěvu redakce, kde jsem před několika lety pracoval,“ komentoval na svém Facebooku Bartoš. Po odvysílání rozhovoru s moderátorem Martinem Veselovským Hannig pořad DVTV na svém profilu kritizoval. „Tomio Okamura odmítl dávat serveru DVTVrozhovory. Teď jsem se na vlastní kůži přesvědčil proč. Porovnejte, jak zpovídají jiné kandidáty na prezidenta,“ napsal Hannig a nato sdílel svou fotku s krajně pravicovou francouzskou političkou, k níž připsal: Momentka ze setkání s Marine Le Pen.

Naopak skutečnost, že Hannig vyslal do debaty prezidentských mluvčích Bartoše vadí jinému kandidátu na prezidenta, Marku Hilšerovi. Ten proto účast svého tiskového mluvčího v této debatě zastavil. „S antisemitou nemá smysl sedět u jednoho stolu, natož diskutovat,“ uvedl na svém Twitteru Hilšer.

 

Zdroj: ztis.cz   Foto: Twitter

Kategorie: Politika

3 Komentáře

 1. Konečný Fr.

  Pan Hanig je sympatický člověk s rozumnými názory. Pokud někdo obviňuje Židy z nějakého světového spiknutí – není to antisemitismus. Myslím, když skupinka boháčů se snaží řídit světové dění. Působení pana Soroše je známo a nezdá se mi pozitivní. Takže jde o to zda je pan Bartoš vlastně antisemita. Zda nejde o nějaký hon na čarodějnice.

  Odpověď
  • A když někdo sepisuje seznam českých židů? Tak to je co? A skupinka boháčů? Není mezi nimi i Putin? Nebo kdo to je? Ano světový problém je rozdělení bohatství ale vyvozovat z toho co vyvozujete Vy. Zřejmě jste starší ročník odkojený socialistickým školstvím?

   Odpověď
   • Konečný Fr.

    Četl jsem nějaký soupis českých Židů. Byl tam i europoslanec Zahradil – to je rozumný člověk. Jde mi o to, že pokud nějaká skupina Židů dělá něco zlého, tak s nimi musí být nakládáno bez pardonu jako třeba s Rusy apod. Antisemitismus pro mně je, když někdo tvrdí, že za všechno zlo mohou Židé. Pokud má někdo názor, že tento svět ovládá nějaká skupinka magnátů ke svému prospěchu – je to možné. Může to být i jinak.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář