Při autonehodě zemřel pastor megasboru

Pastor Dimitri Bradley ze City Church ve Virginii zemřel při autonehodě. Tisíce členů a širší křesťanská komunita se rmoutí jeho ztrátou.

Policie uvedla, že 51 letý pastor zemřel ve středu večer při těžké nehodě.

„Včera v noci jsme přišli o našeho otce, našeho bratra, našeho přítele a našeho pastora. Srdce City Church a Bradlyho rodina má teď velikou bolest, ale přez to všechno důvěřujeme Bohu. Děkujeme vám za vaše modlitby,“ oznámil sbor na své facebookové stránce.

Výsledky vyšetřování naznačují, že při jízdě byla překročena maximální povolená rychlost a řidič neměl v době nárazu zapnutý bezpečnostní pás.

Než v roce 1998 Bradley společně s manželkou Nicol založili sbor, pracoval v oblasti bankovnictví. Jejich touhou bylo zasáhnout evangeliem ztracené lidi v jejich komunitě.

Církevní společenství od té doby rostlo a podle webové stránky sboru se nyní City Church může pochlubit s návštěvností více než 4 000 věřících.

Bradley také vydal knihu U Mad?, jejímž cílem je ukázat čtenářům Boží způsob, jak lidem pomoci překonat zlost.

„Toto je ten druh příspěvku, který nikdo nikdy nechce napsat. S velkým smutkem vás chci informovat o Dr. Dimitri Bradleyem, který nás ve věku 51 letech tragicky opustil po autonehodě. Dimitri byl pastorem City Church v Richmondu ve Virginii a na dalších místech, kam se společenství úspěšně šířilo,“ uvedl na Facebooku Ron Carpenter, který vede 14 tisíci členný sbor Redemption Bay Area Church v San Jose.

„Pastor Dimitri byl jedním z nejinteligentnějších a nejinovativnějších lídrů, jaké jsem kdy měl tu čest poznat. Byl také skvělým přítelem. Jeho ztráta bude pociťovat rodina, církev a města, v nichž vedl svou službu, a my všichni, kteří jsme ho milovali,“ dodal Carpenter.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-red-  Datum: 24.listopadu  2019 Foto: Facebook – Dimitri Bradely

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář