Při autonehodě zemřel ředitel a spoluzakladatelka křesťanské environmentální organizace

Ředitel environmentální organizace A Rocha Chris Naylor a jeho manželka Susanna přišli o život při tragické autonehodě v Jihoafrické republice, uvedla ve svém prohlášení společnost. Zemřela také spoluzakladatelka Miranda Harrisová.

Křesťanská společnosti A Rocha se zabývá péčí o stvoření. Manžel spoluzakladatelky Mirandy Harrisové se zotavuje v nemocnici.

„Miranda, Chris a Susanna nehodu nepřežily. Peter a řidič auta jsou hospitalizováni v místní nemocnici a jsou ve stabilním stavu. Očekáváme další zprávy o jejich zdravotním stavu. V modlitbách hlavně myslíme na jejich rodiny a přátele,“ uvádí se v prohlášení, které organizace sdílela.

Miranda Harris. / A Rocha

„Přichází to jako hluboký šok pro všechny v rodině organizace A Rocha a další naše podporovatele po celém světě. Podrobnější informace podáme včas,“ bylo dále uvedeno v tiskové zprávě.

K autonehodě došlo v oblasti Port Elizabeth, během cesty, při níž hledali nové příležitosti pro rozšíření práce organizace v zemi. Peter a Miranda Harrisovi založili společnost před třiceti lety.

A Rocha v portugalštině znamená skála a organizace vznikla, aby „reagovala na globální krizi ztráty biologické rozmanitosti prováděním komunitních projektů ochrany přírody,“ uvádí se na stránkách. Environmentální společnost se snažila skloubit porozumění významu křesťanské víry v otázkách životního prostředí.

Organizace je založena na „biblické víře v živého Boha, který stvořil svět, miluje ho a svěřuje do péči lidské společnosti“.

Chris Naylor, který se stal členem organizace v roce 1997, založil pobočku organizace v Libanonu a od roku 2010 v ní působil na pozici výkonného ředitele. On a jeho manželka Susanna již několik let působili na Blízkém východě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 2. listopadu 2019  Foto: A Rocha

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář