Při papežově návštěvě na Slovensku se arcibiskup nakazil koronavirem

Bratislava – Prešovský arcibiskup Ján Babjak, nejvýše postavený představitel řeckokatolické církve na Slovensku, onemocněl covidem-19. Koronavirem se nakazil během návštěvy papeže Františka, uvedla dnes slovenská média.

„Konference biskupů Slovenska (KBS) dosud neupřesnila, kolik dalších biskupů a kněží je v karanténě,“ poznamenal server TVnoviny.sk. „Otázkou je, zda musí do karantény i sám papež,“ dodal.

Mluvčí KBS Martin Kramara televizi Markíza řekl, že všichni, kteří mohli být v kontaktu s arcibiskupem Babjakem, byli informováni. Potvrdil, že KBS vyrozuměla i Vatikán. Podle mluvčího jsou všichni biskupové očkováni.

Babjak, jak potvrdil mluvčí prešovského arcibiskupství Michal Pavlišinovič listu Sme, se minulý čtvrtek dozvěděl o pozitivním výsledku testu řeckého arcibiskupa, se kterým byl od 4. do 8. září na eucharistickém kongresu v Budapešti. Následně se tento řecký arcibiskup zúčastnil spolu s papežem Františkem i návštěvy Slovenska, od 12. do 15. září. Babjak se hned po pozitivním testu stáhl do domácí karantény. Podle portálu TVnoviny.sk má jen mírné příznaky nemoci.

Na liturgii slouženou papežem v Prešově v úterý 14. září přišlo na 40.000 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. září 2021 Foto: Wikipedie – acribiskup Babjak

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář