Při útocích v Nigérii zemřelo nejméně 26 lidí, shořel kostel i domy křesťanů

Lagos – Nejméně 32 lidí bylo zabito při útoku pastýřů z kmene Fulani, při kterém byl vypálen kostel a dům místního pastora. K útoku došlo během dvou nocí v provincii Plateau v Nigérii. Daily Post tvrdí, že obětí je 26.

Budova kostela, dům pastora a desítky dalších domů byly zničeny v důsledku útoku, který se odehrál v pondělí večer 27. ledna 2020 na převážně křesťanskou vesnici Marish. Podle informací Morning Star News k prvnímu útoku došlo noc předtím.

CitizenGO spustila online petici na ochranu křesťanů v Nigérii

Pastevci v pondělí zabili 17 lidí ve vesnicích Marish a Ruboi poté, co v neděli (26. ledna) zabili dalších 15 lidí při útoku na Kwatas. Při útocích bylo zraněno pět lidí a několik domů bylo zničeno, řekl pro Morning Star News místní křesťan Theophilus Mancha.

Benjamin Dogo z Kwatas uvedl pro Morning Star News: „Naši občané byli znovu zabiti. Asi 15 mrtvých bylo přesunuto do márnice spolu s mnoha dalšími, kteří utrpěli zranění během útoku v neděli večer.“

Údaje poskytnuté regionální policií se však liší od čísel, které uvádí Morning Star News. Podle místních úřadů při útocích bylo zabito 26 lidí, informuje Daily Post.

To, co se nyní v Nigérii děje, mnozí označují jako systematické vyvražďování křesťanů. Organizace Citizen GO proto spustila online petici, kde se apeluje na politické představitele, aby zasáhli a zastavili tyto útoky.

Křesťané v Nigérii byli v poslední době terčem mnoha útoků hlavně ze strany teroristů z Boko Haram a pastevců kmene Fulani. Open Doors řadí Nigérie na 12. místě v seznamu zemí, kde jsou křesťané nejvíce pronásledováni.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 6. únor 2020  Foto: Facebook – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář