Při útoku na kostel v Burkině Faso zemřelo podle diecéze 15 lidí

Ouagadougou – Při útoku na katolický kostel na severu Burkiny Faso dnes zemřelo 15 lidí. Uvedla to místní diecéze, která také mluví o teroristickém činu, píše agentura AFP. Dvě osoby byly zraněny. K útoku se nikdo nepřihlásil.

Podle biskupa diecéze Dori Laurenta Bifurého Dabireho se útok stal dnes dopoledne, když se v kostele konala mše. Diecéze také bez dalších podrobností uvedla, že se jednalo o teroristický čin. Vyzvala k modlitbám za oběti a za obrat těch, kteří v zemi „rozsévají smrt a sklíčenost“.

SOUVISEJÍCÍV Burkina Faso byla unesena 83letá řeholnice ze Spojených států 

K dnešnímu útoku se nikdo nepřihlásil. Od roku 2015 však Burkina Faso čelí útoků islamistických skupin, jež mají vazby na teroristické organizace Al-Káida a Islámský stát. Oblast na hranici s Mali a Nigerem, kde se dnešní útok stal, je častým útočištěm islamistických skupin. Bezpečnostní situace se dále zhoršila po roce 2022, kdy moc v zemi převzala vojenská junta.

Islamistické útoky v africké zemi způsobily na 20.000 mrtvých a dva miliony lidí musely opustit své domovy. Útoky mají někdy za cíl i kostely a v poslední době se zvýšily i únosy církevních představitelů a kněží. V Burkině Faso, kde má převahu islám, tvoří křesťané zhruba čtvrtinu obyvatelstva.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 25. února 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář