Při útoku na letniční sbor významné jihoafrické církve zemřelo pět lidí

Pretoria – Pět lidí zemřelo při útoku ozbrojenců na kostel na západním předměstí největšího města Jihoafrické republiky Johannesburg. Podle svědků incidentu se zřejmě jednalo o spor mezi různými frakcemi významné evangelikální letniční církve, která kostel provozuje, píše server BBC.

Policie údajně zachránila z kostela několik lidí, které tam útočníci drželi jako rukojmí. Kromě toho také zatkla na 40 osob a zabavila desítky zbraní.

Ve vedení kostela údajně panují spory již od roku 2016, kdy zemřel jeho tehdejší vůdce. Policie tam musela zasahovat již při dřívější přestřelce v roce 2018. Rok předtím se na kostel soustředili vyšetřovatelé kvůli podezření ze zpronevěry.

Podle policie začala potyčka v sobotu nad ránem, když útočníci začali pokřikovat na lidi pobývající v kostele, že se budovu chystají převzít. Čtyři lidé uhořeli v autech a k tomu u nich po ohledání nalezli rovněž střelná zranění. Pátou obětí je člen ochranky, který se zřejmě snažil útočníkům postavit.

Mezi zatčenými bylo také několik příslušníků policie, armády a vězeňské služby. „Zatkli jsme všechny, u nichž jsme se odůvodněně domnívali, že jsou podezřelí. Předvedli jsme je k výslechu,“ řekl mluvčí policie Vish Naidoo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 12. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář