Jste příliš zaneprázdnění číst Bibli? Zde je 5 tipů, jak na to!

Žijeme v uspěchané době. Naše pracovní plány se hromadí velmi rychle. Lidé bývají zaneprázdnění a na odpočinek jim zbývá jen málo času. Když jsme zahlceni pracovními povinnostmi, často to vypadá tak, že první věc, kterou vyřadíme z našeho rozvrhu je čas na čtení Božího slova.

Víme, že je důležité číst Bibli, souhlasíme s Žalmem 119:105, ve kterém se píše: „Tvé slovo je lampou pro mé nohy a světlem na mé cestě.“  Ale proč se někdy ocitneme v situaci, kdy zanedbáváme čtení Božího slova? Je to proto, že naše touha nestačí.

Přemýšlejte nad tím: Celý den máte chuť na cheeseburger a hranolky, to však nestačí k tomu, aby nám jeden cheeseburger spadl do klína. Není důvod si myslet, že to funguje jinak i s naší touhou po duchovní stravě. Takže co je třeba k tomu, aby se naše touha stala skutečností? Potřebujeme konkrétní plán a strategii, abychom si vybudovali zvyk číst Boží slovo a toho zvyku se drželi. Zde je pět tipů, jak si najít čas na čtení Bible, i když jsme zrovna zaneprázdněni.

Začněte v malém

Pokud začínáte nebo si znovu budujete zvyk čtení z Bible, nečekejte, že budete číst jednu knihu denně. Skromný začátek je nejmoudřejší. Když jsme věrní v malém, Bůh nám svěří více. (Lukáš 16:10) Můžete se pustit do čtení několika veršů nebo kapitoly, případně číst několik minut denně. Není to o tom, kolik toho o Bibli víme, ale kolik toho jsme schopní žít.

Najděte si čas, který vám nejlíp vyhovuje 

Obecně platí, že je nejlepší číst Bibli ráno, jakkoliv to nemusí vyhovovat každému. Vím, že jsou lidé, kteří si najdou čas na čtení Bible během oběda, odpoledne nebo dokonce v noci. Důležité je zjistit, co je pro vás nejlepší.

Vytvořte si vhodné místo

Kromě rozhodování, kdy budete číst Bibli, je také důležité vědět kde. Máte rádi rozjímání v kavárně, doma, v kanceláři nebo v pokoji? Nejdůležitější je najít si místo, kde se můžete soustředit a nikdo vás nebude vyrušovat.

 

 

Rozjímejte nad významem textu

Nelze dostatečně zdůraznit, jak důležité je rozjímání nad Božím slovem. Čtení Bible jen kvůli samotné četbě se může zdát nudné a může nám připadat jen jako další povinnost. Když ale rozjímáte nad Slovem, přijmete radost a inspiraci. Rozjímání otvírá dveře k hlubšímu duchovnímu porozumění Písma, které sytí našeho ducha. Každodenní čtení se pak stane chvílí, na kterou se budete těšit.

Každodenní závazek

Čtení Božího slova je i o disciplíně. Stejně jako při cvičení nebo zdravém stravování se musíme snažit vytrvat delší časové období, abychom si vytvořili dobré základy a viděli změnu, je důležité zavázat se číst si Bibli v dlouhodobém časovém horizontu, proto abychom mohli vidět ovoce v našem životě. Neměl by to být jen chvilkový zápal, který nás po pár týdnech přejde.

 

Zdroj: The Christian Today
Foto: unsplash.com

 

[adrotate banner=“14″]

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář