Příští evropské setkání Taizé se bude konat v italském Turíně

Ve Wrocławi, kde se ke 42. evropskému setkání organizovanému komunitou Taizé shromáždilo 15 tisíc mladých lidí z celé Evropy, oznámil bratr Alois, představený komunity, že další evropské setkání se bude konat od 28. prosince 2020 do 1. ledna 2021 v italském Turíně.

Arcibiskup Cesare Nosiglia, od kterého pozvání do Turína pochází, přijel do Wrocławi zvlášť kvůli tomu, aby mohl být přítomen ohlášení této události. Řekl tato slova: „Oznámení, které pronesl bratr Alois, že Turín bude hostit další evropskou etapu pouti důvěry na zemi, naplňuje naše srdce radostí a dojetím. Chtěl bych za celou turínskou arcidiecézi a všechna křesťanská vyznání našeho regionu upřímně poděkovat bratru Aloisovi a celé komunitě Taizé. Pro nás je to důležité oznámení, které potvrzuje silné pouto, ale zároveň je to i výsledek dlouhého přátelství s komunitou Taizé.“

V Turíně se bude evropské setkání konat poprvé. V Itálii to bude celkově sedmé setkání po Římu (v letech 1980, 1982, 1987 a 2012) a Miláně (1998 a 2005).

 

-red-  Datum: 31. prosince 2019  Foto: taize.cz

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář