Problém otroctví je aktuální i dnes

Otroctví může být téměř všude nelegální, ale dnes je na světě více otroků než kdy předtím. Neděle 2. prosince je Den OSN pro zrušení otroctví – a jeho cílem není pouze pamatovat si minulost, ale vzbudit novou vlnu angažovaných lidí v boji proti otroctví.

Moderní otroctví je jedním z prvních tří nejlukrativnějších byznysů, v této chvíli, kdy čtěte tyto řádky, je v této pasti chyceno kolem 40 milionů lidí. Lidé, kteří byli prodáni na práci, lidské orgány, za účelem nuceného manželství nebo na sex.

Prema se narodila v chudé vesnické rodině v Indii. Její matka pracovala jako služebná v domácnosti, a Prema byla zodpovědná za práci v domě, jako je vaření a nošení vody. Když jí bylo 14 let, byla zneužita stejně jako v Indii mnoho dalších mladých dívek.

„Jedno odpoledne, když byla moje matka v práci, jsem šla do domu jednoo kamaráda,“ řekla. „Nabídl mi něco k jídlu. Protože jsem mu příliš věřila, přijala jsem jeho nabídku a okamžitě jsem začala cítit slabost.“

Říká, že další věc, kterou si pamatuje je, že se slabá a dezorientovaná z drog probudila v bordelu. Vzpomíná: „Byla jsem sama a vyděšená a nevěděla, kde jsem, nebo proč mě zradil chlapec, kterému jsem věřila.“

Po dobu jednoho roku byla Prema sexuálně zneužívána každý den. Pasáci v té oblasti města byli proslulí tím, že mučili dívky, které pro ně pracovaly.

Když věděla, že přišli zákazníci, pokusila se skrýt pod postelí a stoly, ale nemohla uniknout zneužívání. Vzpomíná si: „Myslela jsem si, že už neuvidím světlo, a v té tmě zůstaneme navždy.“

Ale její úsilí o záchranu nezůstalo bez odpovědi. International Justice Mission (IJM) (IJM) – největší organizace na světě bojující proti otroctví – zahájila tajné vyšetřování u veřejného domu, kde byla Prema držena v zajetí. IJM předložila jasné důkazy o sexuálním zneužívání dívky a poté pomáhala policii při plánování záchranné operace.

„Po roce jsem poprvé uviděla světlo naděje,“ řekla Prema a usmívala se v slzách, když si vzpomněla na den, kdy byla zachráněna. Dívka byla okamžitě přivezena do bezpečného zařízení pro následnou péči

Podezřelí pachatelé byli umístěni do policejní vazby. Právníci neúnavně podporovali soudní proces proti podezřelým a majitel bordelu byl odsouzen a je v současné době ve vězení.

Po své záchraně Prema získala odbornou péči spolu s několika dalšími dívkami, aby se mohly zotavit z traumatu.

Nakonec se Prema vdala a vystudovala obor zdravotní sestra. Dnes je to radostná matka a mladá žena plná života a naděje.

Když se jí zeptali, co by řekla svým zachráncům, uvedla: „Chci, aby i ostatní byly zachráněny. Nemůžeme zapomenout na další dívky stále uvězněné v temných místnostech – dívky, které mě požádaly, abych se modlila, aby dostaly šanci. Chci, aby věděly, že i ony mohou mít nový život.“

Existují miliony lidí, kteří zoufale potřebují záchranu a nový život. Jsou v nevěstincích a u cihelných pecí, v továrnách a na rybářských člunech, na farmách a rýžových polích po celém světě. Je potřeba lidí ochotných bojovat s problémem otroctví, který nikdy nebyl naléhavější.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: Isabel Crawley   Zdroj: Christian Today Foto: CC Search

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář