Proč se křesťané během ramadánu mají modlit za muslimy?

K osmdesáti čtyřem procentům všech muslimských konverzí ke Kristu došlo v průběhu posledních 30 let. Právě začíná svátek ramadán, pro tisíce křesťanů po celém světě je to signálem pro zapojení se do globálního hnutí modliteb za obrácení muslimů.

David Garrison jako autor výzkumu, jehož výsledky poukazovaly na bezprecedentní konverze tisíců muslimů k víře v Ježíše Krista, využil příležitost kázat ve svém domovském sboru, aby poukázal na to, že Bůh vede a určuje chod světových dějin.  Podle něj není náhodou, že Pán umožnil více než 3 milionům muslimů najít své nové domovy ve Spojených státech. Bůh tam také postavil křesťany k tomu, aby se pro ně stali svědky Jeho lásky a podělili se s nimi o život měnící poselství evangelia.   

SouvisejícíŠárka Šimečková: Cílem modlitby je čas strávený spolu s Ježíšem

Během svého kázání vyzval věřící, aby se modlili za muslimy a za sebe, aby mohli být použiti Bohem. V reakci na tato jeho slova se postavil jeden pán a kráčel přímo ke kazatelně. Když muž přišel blíž, Garrison v jeho očích zahlédl slzy a vyslechl si od něj svědectví o tom, jak v Afganistánu ztratil syna a od té doby nenávidí muslimy. „Ale vím, že nemohu následovat Ježíše a nenávidět muslimy. Chci té nenávisti dnes zanechat,“ řekl. Garrison ve svém komentáři pro Christianity Today píše, že modlitba mění srdce jak muslimů, tak i křesťanů.

Když v roce 2014 vydal knihu o probuzení v muslimském světě, předcházela tomu tříletá osobní zkušenost ze života mezi následovníky proroka Mohameda. Absolvoval více než tisíc rozhovorů s lidmi, kteří konvertovali ke křesťanství. Popisuje, jak během tohoto času si mohl vyslechnout stovky příběhů o nadpřirozeném zásahu živého Boha v životech těchto lidí. Vysvětluje, že jejich ano pro Ježíše a následující vodní křest jim mohl přinést trest smrti.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

I když nikdy neslyšel svědectví o tom, že by modlitby nějakého křesťana na druhé straně světa někoho přiměly k víře v Krista, ale při rozhovoru s autorem myšlenky globální modlitby za muslimský svět Paulem Fildisem si uvědomil, že k 84 % všech probuzeneckých hnutích v muslimském světě došlo v posledních 30 letech. Po jeho odpovědi se oči jeho přítele Paula naplnily slzami a ten řekl, že právě před třiceti lety začalo modlitební hnutí s názvem Průvodce modlitbami za svět islámu.  

Během měsíce ramadánu, od 13. dubna do 12. května, se spojí rostoucí množství křesťanů po celém světě, aby se modlili za muslimy, aby jim Bůh zjevil svého Syna, Ježíše Krista.

Garrison na závěr vysvětlil, že křesťané, kteří se zapojí do modliteb, musí být připraveni na to, že Bůh bude jednat v jejich nitru a  změní jejich srdce a zapálí je láskou pro lidi, za které Kristus položil svůj život. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. dubna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Nenávidět muslimy je nám zapovězeno. Nesouhlasím ovšem s migrační politikou EU, kterou podporují Piráti a spolek ODS,TOP a KDU.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář