Prohlášení generálních sekretářů ČBK, ERC ČR a FŽO ČR ke zneužití symbolu židovské hvězdy

Portál ČBK přináší společné prohlášení generálních sekretářů České biskupské konference, Ekumenické rady církví v ČR a Federace židovských obcí v ČR ke zneužití symbolu žluté židovské hvězdy ze strany odpůrců očkování proti covid-19.

S velkým znepokojením jsme zaznamenali zneužití symbolu žluté židovské hvězdy ze strany odpůrců očkování proti covid-19. Žlutá hvězda, kterou byli v období 2. světové války nuceni nosit Židé, se stala symbolem útlaku, utrpení a smrti mnoha milionů obětí nacistického teroru.

Pokud si někdo tento symbol přivlastňuje a jeho užitím se chce stavit na roveň šesti milionů zavražděných v koncentračních a vyhlazovacích táborech, nelze v tom vidět nic jiného než nevkusný a vypočítavý cynismus, který překračuje všechny myslitelné hranice. Toto zneužití ostře odsuzujeme a ty, kteří se ho dopustili, vyzýváme k veřejné omluvě.
 

V Praze, 11. ledna 2021
 

Autor: Stanislav Přibyl, Petr Jan Vinš, Tomáš Kraus Zdroj: cirkev.cz Foto: ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 


Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Karel Konečný

    Já sice za ty odpůrce očkování nemohu mluvit, ale když píšete o veřejné omluvě, tak nevím jakou formou to požadujete. Naše společnost je velmi různorodá, rasismus i latentní rasizmus je běžný a stějně tak i xenofóbie a antisemitismus. Navíc naše společnost je velmi hrubá ve vyjadřování.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář