Prohlášení proti sociální spravedlnosti marginalizuje lidi, kteří mluví o rasových problémech a spravedlnosti, říká Tim Keller

New York – Kontroverzní prohlášení, které odsuzuje sociální spravedlnost jako nebezpečný koncept evangelia, znevažuje křesťany, kteří mluví o rase a spravedlnosti, říká Tim Keller, zakládající pastor Redeemer Presbyterian Church v New Yorku.

„Toto prohlášení se snaží o znedůvěryhodnění lidí, kteří mluví o rase a spravedlnosti, snaží se říci: Ty nejsi opravdu biblický, a v tom smyslu to není fér.“ Keller to řekl ve videoklipu na nedávném zasedání City Lab Series 2018-19.

Keller vyhodnotil prohlášení pomocí filozofického argumentu, který nejen analyzuje slova tím, co říkají, ale také tím, co působí.

Prohlášení o sociální spravedlnosti a evangeliu bylo vydáno počátkem tohoto měsíce s počátečním signatářem Johnem MacArthurem z Grace Community Church, který nedávno odsoudil evangelikální posedlost sociální spravedlností.

Mimo jiné se v prohlášení uvádí, že: „Konkrétně jsme hluboce znepokojeni tím, že hodnoty zapůjčené ze světské kultury v současné době podkopávají Písmo v oblasti rasy a etnického původu, mužství a ženství a lidské sexuality. Biblické učení o každém z těchto předmětů je zpochybňováno v zájmu sociální spravedlnosti,“ uvádí dokument.

„Pokud nebudou doktríny Božího Slova v těchto bodech nekompromisně potvrzovány a obhajovány, existuje důvod předvídat, že tyto nebezpečné myšlenky a poškozené morální hodnoty rozšíří svůj vliv na jiné oblasti biblických doktrín a zásad,“ píše se dále. „Rychlost, s jakou se tyto smrtelné myšlenky rozšířily z celé kultury do kostelů a křesťanských organizací – včetně těch, které jsou evangelikální a reformované – vyžaduje nyní vydání tohoto prohlášení.“

Keller řekl, že je znepokojen tím, že toto prohlášení ještě více rozdělí křesťanskou církev, která je již hodně rozdělená kvůli politické situaci v USA.

 

Překlad: Michal Nosál  Zdroj: The Christian Post  Foto: Facebook 

 

1 Komentář

  1. Mám zato, že v této věci se Keller mýlí. Tzv. „sociální spravedlnost“, jak ji dnes servírují americká média, která jsou mluvčími radikálních levicových hnutí, nemá s biblickým poselstvím nic společného. Písmo hovoří o soucitu, milosrdenství, vzájemné pomoci, ale nikde tam nenajdeme násilné „zespravedlňování“ společnosti, jak se to prosazuje dnes např. v USA. „Sociální spravedlnost“ bezbožné společnosti je cestou do pekel, smrtelným nebezpečím demokracie. Věřící člověk se nesmí nechat oklamat svůdnou rétorikou. Jedině evangelium je mocí ke spasení a k proměně osobního i společenského života.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář