Projekt Andělský strom: Ještě 150 dětí odsouzených rodičů nemá vánoční dárek

 

Mezinárodní vězeňské společenství pomáhá již 6 rokem získat vánoční dárek dětem odsouzených rodičů. Děti dostanou dárek spolu s dopisem, ve kterém rodič vyjadřuje svou lásku k dítěti. Tento dárek bývá mnohdy jediný, který dítě na Vánoce vzhledem k finanční situaci rodiny dostane, uvádí Mezinárodní vězeňské společenství v propagačním letáku k akci.

„Program Andělský strom nabízí příležitost, jak prakticky vyjádřit lásku a soucit k dětem a rodinám v jejich potřebách, a pomáhá obnovit vztahy mezi rodičem a dítětem poškozené uvězněním a odloučením. Dopad vynucené a bolestné separace od rodiče, kombinovaný s finančním nedostatkem, je pro dítě emočně zničující. Program pomáhá přemostit propast ve vztahu mezi rodičem a dítětem způsobenou uvězněním, uspokojit základní fyzické a emoční potřeby a posílit vzájemný vztah. Program, který se zaměřuje na dítě, se ukázal jako efektivní prevencí kriminality s pozitivními účinky pro společnost, církev a jednotu rodin, “ uvádí Česká evangelikální alliance na svých webových stránkách o projektu Andělský strom.

Koordinátorka projektu Žaneta Dvořáčková uvedla pro Křesťan Dnes, že k dnešnímu dni nemá vánoční dárek ještě 150 dětí odsouzených rodičů. Pořizovací cena jednoho dárku spolu s poštovným činí kolem 500 Kč. Mezinárodní vězeňské společenství přijímá finanční dary na zakoupení dárků do 20. prosince.

Kontakt: www.prisonfellowship.czinfo@prisonfellowship.cz  nebo +420/602308210,    https://www.facebook.com/andelskystrom/

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář