Pronásledování katolíků v Zemi svobody?

Washigton – Senátor John Kennedy apeloval na generálního prokurátora Spojených států amerických, aby bylo vyvinuto větší úsilí v boji proti antikatolickému vandalismu a aby jeho pachatelé byli postihováni.

„Plenění katolických chrámů v zemi, která se považuje za vlast svobody, musí přestat,“ píše americký senátor podle CNA.

V posledních měsících došlo ve Spojených státech k mnoha útokům na náboženské budovy a objekty. V rámci údajných protestů proti násilí policie a proti rasismu vandalové zdevastovali několik desítek památníků a soch. Minulý měsíc došlo ke žhářskému útoku na kostel na Floridě, kde se věřící právě chystali na ranní mši. Celkem došlo k 19 útokům na katolické chrámy.

„Tomuto násilí je třeba co nejrychleji učinit přítrž. V USA nemohou být katolíci pronásledováni, píše senátor Kennedy. Stále častěji však dochází k incidentům, které nesouvisejí s Black Lives Metter, a jejich pachatelé zůstávají neznámí.

„K vandalství dochází na celém území a nezdá se, že by docházelo ke zklidnění emocí. Nejsmutnější je fakt, že jsou napadáni i křesťané, kteří přišli z Blízkého východu, aby ze svojí vlasti utekli právě před pronásledováním,“ zdůrazňuje americký senátor, který poukazuje na to, že zakladatelé Spojených států věřili, že náboženská svoboda je ke vzniku nového národa nutná, a proto zavedli její ústavní záruky. „Nemůžeme přece dovolit, aby hrstka lidí ničila jeden z nejdůležitějších základů naší země,“ poznamenává senátor Kennedy.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 21. srpna 2020 Foto: Pixabay – Socha svobody, ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář