Prorokovat mají obyčejní lidé ve všední dny

„Kdykoli vstupujeme do oblasti užívání duchovních darů, vstupujeme do situace, kterou nemáme pod kontrolou. Riskujeme nepředvídané situace, určitou míru zmatku a neuspořádanosti a projevy emocí,“ tvrdí ředitel Nadačního fondu KMS a Nadačního fondu překladu Bible Michal Klesnil. Kolem působení Ducha svatého mají věřící mnoho otazníků. Možná právě proto, že je tak neuchopitelné a nepředvídatelné.

Jeho dary a moc nejsou k dispozici jen Božím služebníkům zvučných jmen, ale všem křesťanům. Peter Butt, ředitel biblické školy School of Ministries a jeden z vedoucích sboru New Community Church v britském Southamptonu, je člověk s výrazným prorockým obdarováním a mnohaletou zkušeností s charismaty. Na přelomu dubna a května bude po roční přestávce opět sloužit v Praze a na semináři povede skrze vyučování a praktickou službu účastníky k tomu, aby hlouběji porozuměli Božím darům a naučili se je používat v běžném životě, zejména pro šíření dobré zprávy o Ježíši.

„Pán Bůh chce, abychom pochopili, že Boží úkoly nemůžeme splnit z vlastních sil,“ bylo jedním z jeho východisek při minulé návštěvě. 120 účastníkům ve vyprodanému sále tehdy přednášel, ale také jim sloužil slovy poznání a modlitbami za jejich potřeby.

„Butt vyučoval jednoduše, ale zároveň hluboce. Biblické slovo přinášel jako poselství pro dnešní dobu, ale nezjednodušoval ho ani se nepodbízel. Šlo o solidní učení o Duchu svatém široce a dlouhodobě přijímané minimálně v pentekostálním spektru církve, které bylo zároveň propojeno s praxí,“ zhodnotil akci redaktor Života víry Tomáš Dittrich.

Dary jazyků, uzdravování, proroctví nebo slova poznání nejsou „hračky“ na neděli. Jsou to nástroje k proměně církve i světa kolem nás. Peter Butt, sedmdesátník, který se lidem věnuje až s otcovskou péčí, na ně nabídne čerstvý pohled. Jeho seminář, který organizuje Křesťanská misijní společnost, proběhne 30. dubna a 1. května v budově KS Praha na Palmovce. Více informací a přihlášky najdete na http://bozimoc.kmspraha.cz.

 

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář