Prosba o adoptivní rodinu pro 5 věřících dětí přinesla obrovskou odezvu

 

Když noviny ve Spojených státech minulý víkend zveřejnily zprávu s titulkem „Hledá se rodina“ pro pět sourozenců, nečekaly, že by se mohlo stát něco neobvyklého. Článek v Kansas City Star však vyvolal masivní celostátní odezvu. Noviny publikovaly příběh a fotografii pěti sourozenců, kteří jsou v současné době rozděleni v pěstounských rodinách, ale přáli by si zůstat spolu v péči jedné adoptivní rodiny. Podle listu Christian News všech pět dětí chodí do kostela.

„Reakce veřejnosti na prosbu byla naprosto úžasná,“  uvedla Corey Ladaová z Kansas Children’s Service League, organizace, která spolu se státem Kansas spolupracuje na stránce pro adopci dětí s názvem AdoptKSKids.org.

Stovky dotazů od zúčastněných rodičů zaplnily hlasovou schránku Children’s Service League a do e-mailové schránky agentury přišlo více než 1500 reakcí. „Během třinácti let práce jsem tu neviděla nic podobné. Nic,“ prohlásila Ladaová.

Prosba byla zveřejněna na internetových stránkách minulou sobotu. Kansas City Star uvedly, že na článek kliklo více než 4 miliony čtenářů a 1000 lidí zprávu okomentovalo.

Pět sourozenců, dvě dívky a tři chlapci, jsou ve věku dva až jedenáct let. Noviny uvedly jejich křestní jména a o každém dítěti napsaly pár slov.

Nejstarší Bradley je „milovníkem hudby,“ a je „trochu plachý a tichý, ale ti, kteří ho znají říkají, že je to uctivý a laskavý kluk.“

„Desetiletý Preston je energický milovník zvířat a outdoorových aktivit. Miluje rybaření a objevování kdykoliv to počasí dovolí.“

Osmiletá Layla  „ se plánuje stát ošetřovatelkou nemocných a zraněných zvířat.“

Šestiletý Landon chce být učitelem tělesné výchovy, až vyroste.

Nejmladší Olivie je, „klubko energie, které miluje objetí.“

Zdroj: Christin Today

Foto: Facebook/Kansas City Star

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář