Protestanté v Hongkongu nosí černou na podporu čínských křesťanů

Hongkong – Stovky věřících z Hongkongu se 23. a 30. prosince zúčastnilo bohoslužeb, oblečení v černém, s cílem modlit se za pronásledované i pronásledovatele.

Stovky protestantů se 23. a 30. prosince zúčastnilo svých bohoslužeb v kostele, oblečeni v černé barvě, aby projevili solidaritu s pronásledovanými křesťany v Číně. Myšlenka nosit smuteční černou vznikla s cílem zvýšit povědomí o osudech mnoha protestantských komunit v Číně, uvádí Evangelical Focus.

Organizátory vyzvali také k tomu, aby se modlili za „pronásledované a pronásledovatele“.

„Chceme, aby čínští křesťané věděli, že je podporujeme. Tamější věřící jsou součástí Kristova těla. Když je jedna část těla zraněna, jak mohou ostatní zůstat nedotčené?“ říká Phyllis Luk Fung-ping, spoluzakladatel organizace Mission Citizens.

Podle Luka „chtěli křesťanům dát vědět, že se dozvěděli o tom, co se stalo, a že je silně podporují.“ Nicméně také zdůraznil, že „by bylo příliš naivní věřit tomu, že náš čin může otřást úřady a přinést okamžité zlepšení. Oddělit akce od politiky může dovolit účastníkům pokračovat, protože v Hongkongu je běžné, že se církve nevyjadřují k politickým otázkám,“ dodal.

Za iniciativou stojí pět křesťanských skupin a byla zorganizována progresivními křesťanskými skupinami a jednotlivci, kteří vydali výzvu k jednání, protože „Kristus je pronásledován, církev v Číně je pronásledována“.

Tři čínské kostely zavřeny za 2 týdny

Toto gesto následuje po zásahu úřadů ve třech velkých neoficiálních protestantských církvích. Pastor a jeho manželka byli zatčeni společně se stovkou dalších členů komunity a obviněni z „podněcování rozvratu vůči státní moci“. Ve skutečnosti chtěli pouze uctívat mimo oficiálně řízené komunitní církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Cmmons, ilustrační, sbor v Číně

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář