Prozkoumejte broumovský klášter během Adventních prohlídek  

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet během adventu? Co třeba broumovský klášter? Národní kulturní památka, situovaná na Náchodsku ve východních Čechách, zve v těchto dnech na tradiční Adventní prohlídky, které se konají každou adventní neděli. 

Prohlídky zavádějí návštěvníky do nejkrásnějších historických interiérů této barokní památky: do vzácně dochované klášterní knihovny se 17 000 svazky knih, refektáře s kopií Turínského plátna nebo klášterního kostela sv. Vojtěcha s bohatou freskovou i štukovou výzdobou. Prohlídky trvají zhruba hodinu a zájemci se při nich mohou pokochat vánočně vyzdobeným klášterem a dozvědět se více o vánočních zvycích a tradicích. Prohlídky se konají každou lichou hodinu – v 9, 11, 13 a 15 hodin a je doporučena rezervace míst na emailu pruvodci@klasterbroumov.cz. Bližší informace k prohlídkám najdete v kalendáři akcí na webu kláštera. 

Prohlídku kláštera je možné spojit například s návštěvou Adventního trhu, který se v klášteře koná v neděli 18. prosince od 8:30 do 13 hodin. Tradiční regionální trh nabídne návštěvníkům řadu stánků s kvalitními regionálními produkty a chybět nebude ani hudební doprovod s vánočními koledami žesťového souboru pod vedením Štěpána Přibyla. Součástí trhu bude také workshop výroby vánočních svíček, který se bude konat v klášterní Dětské galerii Lapidárium od 9 hodin. Rezervace na workshop nutná.

Impozantní barokní komplex, situovaný ve východních Čechách, v centru města Broumov na skalním ostrohu nad řekou Stěnavou, byl zbudován na místě původní gotické tvrze v 1. polovině 14. století. O barokní přestavbu se postarali světoznámí architekti Kryštof Dientzenhofer a jeho syn Kilián Ignác. Klášter i klášterní zahrada byly vyhlášeny národní kulturní památkou a v roce 2014 prošly rozsáhlou revitalizací. 

Kateřina Ostradecká
Agentura pro rozvoj Broumovska

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář