Průzkum: Páry, které se seznámily online, mají vyšší rozvodovost

Páry, které se setkaly online, mají podle nové studie šestkrát vyšší pravděpodobnost rozchodu během prvních tří let manželství.

Výzkum nadace Marriage Foundation ukázal, že online seznamky jsou nyní nejoblíbenějším místem pro navázání kontaktu s partnerem, což představuje třetinu všech uzavřených sňatků ve Spojeném království za poslední dva roky.

SOUVISEJÍCÍDavid Novák / O manželství, volném svazku a nejen citovém závazku

Studie však také zjistila, že páry, které se seznámily online, měly během prvních tří let manželství 12procentní riziko rozvodu ve srovnání se dvěma procenty těch, které se seznámily prostřednictvím rodiny nebo přátel.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Výsledky průzkumu také naznačují, že sociální sítě hrají zásadní roli při podpoře a poradenství těm, kteří chtějí vstoupit do manželství.

Ředitel Marriage Foundation Harry Bensons řekl pro portál Premier, že výběr partnera bez spojení s vašimi přáteli, rodinou nebo komunitou může způsobit, že novomanželé nebudou dostatečně připraveni čelit výzvám života ve společné domácnosti.

„Když se s někým setkáte online, setkáte se s relativně cizím člověkem. Když vás „v pozadí sleduje“ rodina, přátelé nebo kolegové z práce, budou toho člověka znát už dlouho a vy získáte mnohem spolehlivější zdroj informací. Ani na vteřinu to neznamená, že vztah nemůže fungovat, nebo že jsem proti online seznamkám, myslím, že to tady zůstane.“

„Ale existuje jen takové malé riziko navíc, že ​​potkáte někoho, s kým byste jinak neměli absolutně žádný kontakt.“

„Tato zjištění naznačují důležitost sociálního kapitálu – důležitost mít lidi, kteří jsou spolu dlouhou dobu, kteří na sebe dávají pozor, kteří poskytují spolehlivý zdroj informací, kteří viděli lidi ve špatných časech, stejně jako v těch dobrých.“

Studie ukázala, že riziko rozvodu párů, které se seznámily online, se po tomto počátečním tříletém období snížilo, pak již nebyly žádné významné rozdíly v riziku rozvodu v závislosti na tom, kde se páry setkaly.

Benson navrhuje, aby křesťanské komunity a církve pomohly párům, které se seznámily online, překonat tuto statistiku tím, že jim poskytnou kurzy přípravy na manželství.

„Příprava na manželství snižuje riziko, že budete mít problémy v těchto počátečních letech manželství. Omezuje konflikty, snižuje pravděpodobnost, že se rozejdete,“ řekl ředitel Marriage Foundation pro portál Premier. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. listopadu 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář