První křesťanský student na sunnitské univerzitě Al-Azhar

Egypt. Káhirská islámská univerzita Al-Azhar v květnu potvrdila přijetí prvního křesťanského studenta na svou akademickou půdu, doposud, alespoň oficiálně přístupnou pouze muslimům. Přihlášku na závěrečnou povinnou praxi si na ni podal Abanoub Guirguis Naeem, který vystudoval všeobecné a zubní lékařství na univerzitě Bání Suvajf v Horním Egyptě.

Před nástupem do státních i soukromých zdravotnických zařízení musí absolvovat stáž v délce dvou měsíců až jednoho roku v institucích, uznaných státem. Jak pro agenturu Asia News uvedl o. Rafic Greiche, mluvčí katolické církve v Egyptě, nástup koptského studenta na univerzitu Al-Azhar je první pozitivní krok, který by mohl vyvolat zajímavý rozvoj nejenom pro dané akademické pracoviště, nýbrž pro celou zemi. Samozřejmě budeme sledovat vývoj celé záležitosti v příštích týdnech, dodal egyptský kněz.

Teprve potom bude možné definitině určit, zda chce univerzita po nedávné návštěvě papeže Františka ukázat světu svou otevřenou a smířlivou tvář, přístupnou k dialogu a odsuzující terorismus.

Zdroj: Vatikánský rozhlas
Foto: WIkimedia

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář