V prvním čtvrtletí roku 2017 výrazně klesl počet potratů

Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu bylo v prvním čtvrtletí roku 2017 provedeno 4 908 umělých potratů. Statisticky se jedná o nejnižší číslo od roku 1992. Ve stejném období roku 2016 bylo zabito před narozením 5 577 dětí.

K umělých potratům se nejvíce uchylují ženy svobodné, bezdětné a pak vdané ženy se dvěma narozenými dětmi. V oficiálních statistikách není zahrnut počet potratů provedených v rámci procesu umělého oplození (redukce plodů) a dále rané potraty způsobené tzv. „pilulkami po“ a běžnou hormonální antikoncepcí, která je potenciálně abortivní.

Nová statistika potvrzuje dlouhodobou zkušenost Hnutí Pro život ČR, kdy početí třetího dítěte je jednou z nejčastějších situací, kdy přicházejí nenarozené děti o život. Hnutí Pro život ČR proto nedávno zaslalo apel premiérovi ČR upozorňující vládu, že jedinou státem nabízenou „sociální službou“ párům čekajícím nečekaně dítě, je usmrcení nenarozeného dítěte. Vyzvalo vládu ke krokům, které podpoří rodiny čekající zejména třetí dítě, aby nebyly pod tak silným ekonomickým tlakem volit řešení, kterého později litují. Apel premiérovi Bohuslavu Sobotkovi podpořily osobními dopisy stovky rodin.

Hnutí Pro život ČR dlouhodobě pomáhá ženám čekajícím nečekaně dítě a připomíná klíčovou zodpovědnost mužů-otců, kteří mají morální povinnost být ženě oporou, aby se žena necítila být nucena k usmrcení počatého dítěte.

 

Zdroj: Hnutí pro život
Foto: Pixabay

 

[adrotate banner=“21″]

Kategorie: Společnost

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář