Radio Proglas rozšíří nabídku bohoslužeb, lidé nemohou do kostela

Brno – Brněnské Radio Proglas, které vysílá převážně pro ty, kteří vyznávají křesťanskou víru, rozšířilo nabídku přenosů bohoslužeb. Vychází tak vstříc posluchačům, kteří nemohou kvůli nemoci COVID-19 a vládou vyhlášené karanténě do kostela. Ve vysílání je posluchači mohou naladit od pondělí do soboty v 18:00, v neděli v 9:00 a v 19:30. Přenosy stanice zajišťuje z Brna, Olomouce a Prahy, uvedl dnes v tiskové zprávě ředitel rádia Martin Holík. Přenosy lze sledovat i obrazově prostřednictvím kanálu RaPgonTube na YouTube. Stanice myslí i na výuku dětí.

V Brně se konají bohoslužby v řeholních komunitách salesiánů, v Olomouci u kapucínů a v Praze u františkánů. „Od počátku vysílání vnímáme jako stěžejní úkol zprostředkovat mši svatou lidem, kteří se kvůli nemoci, vysokému věku nebo špatnému spojení nemohou vydat do kostela. V této době se to rozšiřuje prakticky na všechny věřící lidi. Nově zavedeným přenosem v neděli večer chceme vyjít vstříc lidem, kteří pracují v nepřetržitém provozu a v těchto dnech zajišťují důležité činnosti ve zdravotnictví a dalších oborech,“ uvedl Holík.

Do vysílání se vrací posluchači poptávaný cyklus Bible v liturgii s výkladem bohoslužebných textů od pondělí do pátku v 18:35. „Připojili jsme se také k výzvě našich biskupů a s posluchači se ve všední dny od 20:00 modlíme růženec za ukončení epidemie a ochranu našich rodin,“ uvedl Holík.

Ve spolupráci se sestrami z kongregace svatých Cyrila a Metoděje Proglas zavádí také dopolední výukové programy pro děti zaměřené na náboženství a přípravu ke svátostem. Tento blok začíná ve všední den od 10:00. „Chceme s posluchači slavit mši, modlit se, vzdělávat i odpočívat,“ popsal záměr aktuálních programových změn Holík.

Proglas vysílá i rozhlasové pohádky, které se nyní budou vysílat i ve všední den od 14:30. Lidé si mohou najít programy a programové změny na webu rádia.

Rádio, které žije z darů posluchačů a příznivců, vysílá již 25 let a má své pobočky i v sídlech diecézí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 20. března 2020  Foto:

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář