Rakety z Gazy dopadají na Izrael už dva dny

JERUZALÉM – Na Izrael bylo v úterý 10. září vypáleno z Gazy pět raket. Informovala o tom IDF. Dvě z raket zamířily na města Ašdod a Aškelon, přičemž při incidentu musel být současný premiér Izraele Benjamin Netanjahu odklizen do bezpečí. Nacházel se totiž v tu dobu v Ašdodu, kde měl proslov v rámci své předvolební kampaně.

Zvuk sirén i to, jak se premiéra jala jeho ochranka, bylo v té době možné vidět online na Facebooku premiérovy strany Likud, kde byl proslov živě přenášen. Asi po dvaceti minuách, když nebezpečí dopadu rakety pominulo, se Netanjahu vrátil na pódium, aby svou řeč dokončil. Rakety z Gazy byly podle médií vypáleny dvě hodiny poté, co Netanjahu prohlásil, že bude li znovu zvolen, anektuje Izrael Jordánské údolí a část osad na Západním břehu.

Raketové útoky z Gazy nepřestávaly však ani ve středu, kdy byly na jihoizraelské komunity vypáleny tři. Jedna z nich zničila skleník, druhá dopadla na otevřené prostranství, ale šrapnel z ní poničil dům a třetí dopadla nedaleko kibucu Jad Mordechaj.

Na útoky izraelská armáda odpověděla nálety na 15 cílů Hamásu na severu Pásma. Byla mezi nimi i manufaktura na výrobu a montáž zbraní a teroristický tunel.

 

Autor: Ztis.cz  Datum: 12. září 2019  Foto:  Wikimedia Commons – Benjamin Netanjahu

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář