Ravi Zacharias bojuje s rakovinou. Jeho dcera tvrdí, že Bůh má spočítané dni jeho života

Známý křesťanský apologeta Ravi Zacharias zápasí s agresivní a vzácnou formou rakoviny. Jeho dcera Sarah Davisová, která také šéfuje Ravi Zacharias International Ministries (RZIM), informovala o jeho aktuálním stavu.

„Mockrát vám děkuji za vaše modlitby za mého otce a za moji rodinu v posledních měsících, kdy podstoupil operaci a léčbu rakoviny. Slova nedokážou vyjádřit hloubku naší vděčnosti za vaše projevy lásky,“ píše v dopise zaměstnancům organizace, podle informací CBN News.

Dále uvedla, že nádor reaguje na chemoterapii, ale v oblasti, kde jsou metastázy se stav pacienta zhoršil. Poděkovala také lékařům za jejich snahu.

Rodina se nyní po poslední lékařské návštěvě v Houstonu vrací do Atlanty. Davisová naznačila, že jeho léčba je u konce a rodina bude trávit čas tímto významným lídrem víry. „Po mnoha týdnech odloučení se naše rodina bude teď snažit trávit čas společně,“ dodala.

Zacharias (73) založil v roce 1984 mezinárodní organizaci zaměřenou na apologetiku a po desetiletí je vyhledáván pro své odpovědi na důležité otázky života.

„Víme, že Bůh naplánoval a spočítal každý z našich dnů, a jen on ví, kolik dalších má Ravi na této Zemi před sebou,“ uvedla jeho dcera. „Jednoho dne, pravděpodobně dříve než později, budeme sloužit bez našeho milovaného zakladatele. I když jsme plní emocí, jsme také v pokoji, odpočíváme v pravdě, že Bůh zná vše a vidí vše a je svrchovaný a dobrý.“

Evangelista Franklin Graham zveřejnil podporu na Facebooku a řekl: „Připojíte se ke mně v modlitbě za Raviho Zachariase a jeho rodinu, protože obdrželi neradostné zprávy o jeho rakovině …? Jeho život zasáhl mnoho lidí po celém světě a my ho neseme ve svých modlitbách.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 12. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – Ravi Zacharias

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář