Reakce na útok na košer restauraci v Chemnitz

Chemnitz – Saský ministr vnitra i šéf německé Ústřední rady Židů ostře odsoudili srpnový útok na košer restauraci v saském městě Chemnitz, která se odehrála během jedné z mnoha demonstrací proti přistěhovalcům. Informovali o tom agentury DPA a AP. Zprávy o útoku na košer restauraci Schalom, který se odehrál 27. srpna, se na veřejnost dostaly teprve tento týden.

Majitel restaurace Uwe Dziuballa popsal, že na jeho podnik zaútočila skupina asi desíti maskovaných lidí, kteří vykřikovali antisemitské urážky. Podle saského ministra vnitra Rolanda Wöllera šlo o „zbabělý a odpudivý útok“ a lidé by měli vnímat takové násilí vůči Židům s velkým znepokojením. „Vyzýváme všechny, aby se tomuto antisemitského konání postavili už v zárodku,“ řekl ministr po sobotním setkání s majitelem restaurace.

Šéf Ústřední rady Židů Josef Schuster zdůraznil, že po útoku na židovskou restauraci je nutné „věci nazvat pravým jménem“. Podle něj události z posledních týdnů ukázaly, jak hluboce je v postiženém regionu zakořeněný problém s pravicovým extremismem. „Pokusy o usmíření a neschopnost distancovat se od krajně pravicových populistů hraje těmto silám do karet,“ citovala Schustera agentura AP.

 

Autor: Pavel Chaloupka  Zdroj: Radio Proglas  Foto: YouTube 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář