Ředitel Palestinské biblické společnosti prosí křesťany o modlitby 

S tím, jak se izraelská armáda v rámci boje za zničení Hamásu tlačí hlouběji do Gazy, panují obavy, že by křesťanská přítomnost mohla zcela vymizet.

Stále více obyvatel Gazy prchá ze severu území, které Izrael již více než měsíc nepřetržitě bombarduje ve snaze zlikvidovat radikální militantní skupinu Hamás. Spojené státy zprostředkovaly dohodu, která umožňuje čtyřhodinové přestávky v bojích, aby mohli utéct nevinní civilisté.

Nashat Filmon, ředitel Palestinské biblické společnosti, řekl deníku Premier, že většina lidí v severní Gaze byla „vysídlena“.  Tvrdí, že křesťanům se nedostalo žádného bezpečného útočiště ani zvláštního zacházení, zasažena byla dokonce i jejich vlastní zařízení.

SOUVISEJÍCÍKřesťané musí odsoudit nenávist vůči židům nebo muslimům v Evropě a zakročit proti násilí, tvrdí EEA

„Přišli jsme o kancelářské prostory, přišli jsme o všechno, ale zaměstnanci jsou v pořádku.“  Filmon říká, že dva zaměstnanci Biblické společnosti se zotavují poté, co byli zraněni v důsledku jiného úderu, na pravoslavný kostel v Gaze.

Celkem je známo, že v Gaze bylo při nedávných bojích zabito 18 křesťanů. Křesťanská komunita v Gaze čítá přibližně 1 000 lidí z odhadovaného počtu 2,3 milionu obyvatel.

S odkazem na to, co bylo rozpoutáno, Filmon říká, že rozsah násilí všechny překvapil: „Nikdo nečekal takový rozsah útoku, tak ošklivý, jak byl, se smrtí unesených lidí, ale odplata je ještě mnohem horší,“ uvedl ředitel Palestinské biblické společnosti pro britský zpravodajský portál Premier. 

„Napravovat zlo jiným zlem a snažit se ospravedlnit to nebo ono, to není správné. Není to biblické. Není to křesťanské. Všichni jsme stvořeni k obrazu Božímu,“ dodal. 

Vyzývá křesťany na celém světě, aby se vroucně modlili za zastavení bojů: „Volejte, aby se nad námi Bůh smiloval.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. listopadu 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář