Křesťan dnes

Report odhalil selhání představitelů Jižních baptistů při ochraně obětí sexuálního zneužívání 

Podle v neděli zveřejněné interní zprávy byly stížnosti na sexuální zneužívání pastory a zaměstnanci největší americké protestantské denominace po celá desetiletí ignorovány nebo ututlávány duchovními na nejvyšších místech. 

Téměř 300stránková zpráva podrobně popisuje, jak byly stížnosti v církvi drženy jako „přísně střežené tajemství“, aby se zabránilo odpovědnosti „s vyloučením všech ostatních ohledů“.

SOUVISEJÍCÍJižní baptisté ztratili v průběhu posledních tří let více než milion členů 

„Ve službě tomuto cíli byli přeživší a další lidé, kteří nahlásili zneužívání, ignorováni, nevěřilo se jim,“ uvádí se podle portál Premier ve zprávě, přičemž církevní představitelé kryli obvinění a umožňovali obviněným duchovním zůstat pastory nebo v jiných vedoucích pozicích.

Žaloby proti církvi byly podle zprávy očerňovány jako oportunistické a neopodstatněné.

Rok trvající vyšetřování iniciovali Jižní baptisté v červnu 2021, kdy na jejím výročním shromáždění zazněl proud stížností. Výtky se týkaly sexuálního zneužívání ze strany pastorů a dobrovolníků a nedostatečné reakce výkonného výboru denominace.

„Jsme zarmouceni výsledky tohoto vyšetřování,“ uvedl v prohlášení Rolland Slade, předseda výkonného výboru církve.

„Jsme odhodláni udělat vše, co je v našich silách, abychom předešli budoucím případům sexuálního zneužívání v církvích, abychom zlepšili naši reakci a péči (a) odstranili překážky při hlášení,“ stojí podle britského portálu v prohlášení.

K denominaci se ve Spojených státech hlásí více než 13 milionů členů a více než 40 milionů členů po celém světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. května 2022 Foto: Baptist Press – centrála SBC v Nashvillu

https://premierchristian.news/en/news/article/us-southern-baptists-release-scathing-report-on-sexual-abuse?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=13217814_daily%20news%2024%20May%202022&dm_i=16DQ,7VAXI,C3NX6,W5J8E,1
Exit mobile version