Říci ne Trumpovi by bylo jako říci ne Bohu, tvrdí o nové pozici Whiteová

Washington – Říci ne prezidentu Trumpovi by bylo jako říci ne Bohu. A to neudělám. Tato slova o americkém prezidentovi řekla jeho osobní duchovní poradkyně Paula Whiteová.

„Mám plné právo prohlásit Bílý dům za posvátnou půdu, protože jsem se v něm pohybovala a tam, kde stojím já, je posvátná půda,“ prohlásila Whiteová během jednoho ze svých projevů.

Kontroverzní kazatelka je kriticky vnímaná i mezi americkými evangelikály. Často je označována jednu z osob hlásajících evangelium prosperity.

Bílý dům minulý týden informoval, že Whiteová bude pracovat na úřadu pro styk s veřejností.

Televizní kazatelka v nedávné televizní show řekla, že křesťané, kteří se v příštích volbách nepostaví za Donalda Trumpa, ponesou za to odpovědnost před Bohem.

Kvůli podpoře prezidenta Trumpa americká kazatelka ztratila podporu u afroamerických křesťanů. Přibližně rok od Trumpova vstupu do Bílého domu její jediný syn, Bradley Knight, který se stal pastorem v převážně černošské kongregaci na Floridě, uvedl, že kongregace ztratila stovky členů a tisíce dolarů na darech od členů kvůli její práci pro Trumpa.

„Její vztah s afroamerickou komunitou se úplně rozpadl kvůli prezidentu Trumpovi,“ řekl Knight pro The Washington Post. „Obdržela vzkaz od lídrů komunity – zradila jsi nás.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 6. října 2019  Foto: YouTube – Paula Whietová

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Nemám ve zvyku kritizovat nikoho, kdo se věnuje duchovní službě. U této ženy však musím napsat, že její činnost je nebiblická na několika rovinách a dokonce si dovolím předpovědět, že její přítomnost kolem presidenta Trumpa bude mít katastrofální následky.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář