Rick Warren: Proč se modlit, když Bůh nedpovídá

 

Když naše modlitby zůstanou nevyslyšené, může to být značně frustrující. Pastor Rick Warren, zakladatel sboru Saddleback v Kalifornii, věří, že křesťané by se nikdy neměli vzdávat naděje, že jim Bůh odpoví na jejich modlitby, ať to trvá jakkoliv dlouho.

Warren ve svém článku pro Charisma News popsal čtyři hlavní důvody, proč by se křesťané neměli přestat modlit a to i v případě, že Bůh se rozhodl na jejich modlitby prozatím neodpovědět.

V první řadě uvedl, že vytrvalé modlitby soustřeďují lidskou pozornost.

„Když se za jednu věc modlíte pořád dokola, není to proto, abyste to Bohu připomněli. On nepotřebuje připomínat,“ vysvětluje Warren. „Připomínáte sami sobě, kdo je zdrojem vašich odpovědí a naplnění všech vašich potřeb.“

Warren tvrdí, že kdyby naše modlitby byly okamžitě zhmotněny, mohly by se z nich stát zbraně destrukce. Lidé by mohli přestat přemýšlet o Bohu a vnímali by ho spíš jako výdejní automat. „Pokud byste po každé prosbě ihned viděli výsledky, přemýšleli byste jen o požehnání. Bůh ale chce, abyste přemýšleli o tom, kdo je zdrojem požehnání.“

Dalším důvodem je, že vytrvalá modlitba vykrystalizuje podstatu věci. Podle slov Warrena Bůh svým prodléváním s odpovědí otevírá člověku možnost blíže se podívat na své přání a přeformulovat ho. „Nejde o to, že by Bůh nechtěl odpovídat na vaše prosby. Právě naopak. On jen chce, abyste si byli jisti tím, po čem toužíte.“

rick-warrenV neposlední řadě vytrvalá modlitba prověřuje pravost křesťanské víry. Ti, kteří hodí ručník do ringu vždy, když zůstanou jejich prosby nevyslyšeny, ukazují  slabou a mělkou víru. Naproti tomu ti, kteří vytrvají v modlidbách bez ohledu na okolnosti, ukazují svou pravou duchovní vyspělost.

Na závěr Warren prohlásil, že vytrvalost v modlitbách připravuje lidská srdce na odpověď. „Když o něco Boha požádáte, téměř vždy vám to chce dát ve větší míře a lepším způsobem, než za jaký jste se modlili. Občas zamítá vaše modlitby, protože přemýšlíte v malém. On vám chce dát něco mnohem většího a lepšího,“ dodává pastor.

Pokud se Bůh zpozdí se svou odpovědí, je to jen proto, že chce, aby Jeho děti rostly a připravily se na Jeho velkolepější odpověď.

Zdroj: Christian Today
Foto: unsplash.com

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář