Rick Warren se stal čestným rektorem londýnské Spurgeon’s College

Rick Warren, pastor a autor knihy Proč jsem vůbec tady, byl jmenován jako vůbec první rektor londýnské baptistické školy Spurgeon’s College, založené slavným kazatelem Charlesem Spurgeonem.

„Spurgeon’s College s potěšením jmenovala pastora Ricka Warrena svým prvním čestným rektorem,“ uvedla podle Christian Post škola ve svém prohlášení.

SOUVISEJÍCÍRick Warren se domnívá, že žehnání homosexuálním párům poškozuje svědectví církve

„Jedná se o oficiální a velvyslaneckou roli, v níž bude rektor sloužit jako důležitý obhájce vize, poslání evangelia a hodnot (na národní i mezinárodní úrovni) Spurgeon’s College, neboť rektor a vysoká škola společně slouží Všemohoucímu Bohu tím, že se snaží podporovat Velké poslání v kontextu Spojeného království i mimo něj, po vzoru našeho zakladatele pana Charlese Haddona Spurgeona.“

Spurgeon založil tuto vzdělávací instituci v roce 1856 jako „Pastor’s College“. Dnes se jedná o přední evangelikální vysokou školou ve Velké Británii, kde každoročně studuje více než 5 000 mužů a žen v oboru křesťanské misie a služby.

Podle prohlášení pro The Christian Post studoval Warrenův pradědeček u Spurgeona a byl právě jím „veden k víře, pověřen křesťanskou službou a vyslán do Ameriky zakládat sbory“. 

„Jsem rád, že jsem se oficiálně připojil ke Spurgeonově koleji jako její první rektor v tomto důležitém období jejího rozvoje a poslání,“ řekl Warren. „S Charlesem Spurgeonem a školou, kterou založil, mě pojí hluboké osobní a rodinné pouto přesahující čtyři generace. Právě on stojí za přestěhováním mé rodiny do Ameriky. Navíc mé chápání Písma týkající se vedení služby je totožné s publikovanými názory Charlese Spurgeona. Jsem vděčný Bohu a Kolegiu za tuto příležitost vrátit se této komunitě.“

Warren, zakladatel baptistické megacírkve Saddleback v jižní Kalifornii s týdenní návštěvností více než 15 000 lidí, nedávno odstoupil z funkce pastora. Nahradil ho pastor Andy Wood, který dříve vedl se svou manželkou Stacie církev Echo Church. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. května 2023 Foto: screenshot YouTube – Rick Warren

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář